We wtorek rusza remont ul. Mikołowskiej.

 


Od wtorku, 4 października, rusza remont nawierzchni wybranych odcinków ulicy Mikołowskiej. Prace będą prowadzone etapami na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem.

Na wybranych fragmentach drogi stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na tak przygotowanym podłożu układana będzie nowa asfaltowa nakładka. Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 20 000 m2 drogi.

– W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowania na ul. Mikołowskiej zostały przebudowane – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Teraz naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami.

Ulica Mikołowska przejdzie remont na wybranych fragmentach na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem, przy czym, jak dodaje Maciej Datta, kierownik działu technicznego MZUiM, największego nasilenia prac należy spodziewać się z chwilą, gdy roboty będą prowadzone od wysokości wiaduktu w stronę ul. Wierzbowej.

By zminimalizować utrudnienia prace podzielono na etapy. Na remontowanych odcinkach ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni – momentami nawet do jednego pasa. Wówczas wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Remont potrwa do listopada, a jego koszt to blisko 2 mln. zł.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/