„Adoptuj mnie” – akcja miejskiego schroniska dla zwierząt.

 


Ruszyła akcja informacyjna, zachęcająca do adopcji psich seniorów z tyskiego schroniska. Przebywa w nim obecnie 18 psów powyżej 9 roku życia – to połowa wszystkich podopiecznych, których zalicza się do psich seniorów.

– Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli. Ma 13 lat, a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia! Jego adopacja nastręczała trudności, bo przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość złagodniał. – mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunlanych w Tychach i dodaje: – Z kolei najstarszy z seniorów to mały Kubuś – ma 15 lat i był trzykrotnie oddany do schroniska. Najpierw jako szczeniak, potem jako pies 14 letni – oddany z powodu uporczywego szczekania podczas nieobecności właścicieli, parę miesięcy temu ponownie adoptowany przez starszą panią, która jednak nie poradziła sobie z nim na spacerach.

W tym roku adopcji nie doczekały: 10 letni Max w typie husky – w schronisku był 4 lata, 13 letni Edzio – w schronisku był 1,5 roku oraz 14-letni Denisa – w schronisku był 4 lata. Nowe domy znalazło natomiast 8 starszych psiaków – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, Tosia, mała Aza, Tosia.

Organizatorzy kampanii chcą zwrócić uwagę na starsze, schroniskowe psy, które niestety najczęściej są pomijane i niezauważane przez odwiedzających schronisko. Adopcję psich seniorów polecają przede wszystkim osobom starszym, domatorom ale też wszystkim tym, którzy chcą uratować psie życie.

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach

ul. Przejazdowa 101 , 43-100 Tychy


Źródło : https://umtychy.pl/