6 miejsce Tychów w konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

 


W poniedziałek (12.09), podczas VII konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

W drugiej edycji konkursu Tychy zajęły szóste miejsce.

Statuetkę Ignacego Łukasiewicza odebrała Bożena Nowak – naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Tychy. Miasto Tychy otrzymało wyróżnienie za projekt związany z zakupem taboru autobusowego i trolejbusowego m.in. (51 autobusów zasilanych CNG, 10 mikrobusów CNG) oraz przebudową zajezdni PKM Tychy.

Oprócz Tychów w rankingu wyróżnione został m.in. Płońsk, Krosno, Michałowice i Rzeszów. Jak mówią sami organizatorzy (Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej): Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” to jedno z najważniejszych w kraju spotkań branży energetycznej, miejsce prezentacji koncepcji, a także dyskusji naukowych i eksperckich.


Źródło : https://umtychy.pl/