Tak będzie wyglądał produkowany w Tychach Jeep Avenger.

 


Całkowicie nowy Jeep Avenger, pierwszy w pełni elektryczny SUV Jeepa, pojawi się w Europie w 2023 roku.

W Europie marka Jeep dokonała już sporej zmiany, oferując wyłącznie zelektryfikowane SUV-y w krajach takich, jak Niemcy i Francja. Do końca tego roku 100% gamy SUV-ów Jeepa będzie zelektryfikowana na niemal wszystkich rynkach europejskich.

Plan Stellantisa opiera się na dynamice rozwoju 4xe, tworząc gamę wydajnych, w pełni elektrycznych samochodów zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego. Do 2025 roku marka wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. W wyniku tej ofensywy produktów, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.

Pierwszym modelem tej ofensywy produktowej jest całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger, kompaktowy SUV, który został pokazany na początku tego roku podczas prezentacji długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward.

Całkowicie nowy Jeep Avenger, który zostanie wprowadzony w Europie i na innych rynkach, takich jak Japonia i Korea Południowa, będzie pozycjonowany poniżej Jeepa Renegade’a i będzie produkowany w Polsce, w zakładzie w Tychach.

Przy docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, nowy SUV ma zaoferować imponujący jak na swój segment prześwit, kąty rampowy i najazdu, a jednocześnie ma zapewnić nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

„Całkowicie nowy Avenger będzie oferował możliwości marki Jeep, które są dostosowane do rynku europejskiego” – powiedziała Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na Europę. „Ten nowoczesny, fajny i wzbudzający emocje SUV spodoba się rosnącej grupie klientów, którzy szukają wydajnej, kompaktowej, nowoczesnej i całkowicie elektrycznej alternatywy dla aktualnej oferty”.

Jeep Avenger zadebiutuje podczas konferencji prasowej na Salonie Samochodowym w Paryżu w dniu 17 października br., a rezerwacje dla klientów zostaną otwarte tego samego dnia. Całkowicie nowy Jeep Avenger pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2023 roku.

This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://www.media.stellantis.com/