ROCK znów NA PLAŻY.

 


To już minęło, ten klimat, ten luz…”? Wręcz przeciwnie – po czasie pandemii wyczekiwany przez wielu Rock na Plaży Paprocany wraca nad malownicze tyskie jezioro, gdzie już 3 września spotykamy się tłumnie, by posłuchać dobrego rocka i bluesa.

Usłyszymy Sztywny Pal Azji, Cree i Dżem, a ich występy poprzedzą zmagania konkursowe młodych zespołów w ramach Przeglądu Rocka na Plaży Paprocany i koncert laureata poprzedniego konkursu, zespołu RoseMerry.

Dzika Plaża Paprocany w Tychach raz w roku staje się miejscem, gdzie można poczuć klasyczne polskie rockowe i bluesowe brzmienia, spotkać się ze znajomymi, wspólnie pośpiewać ponadczasowe przeboje i miło spędzić czas w sąsiedztwie malowniczego jeziora Paprocany i otaczających je lasów. Taka jest kwintesencja Rocka na Plaży Paprocany – wydarzenia, podczas którego słuchamy Cree i Dżemu, a także innych legendarnych składów. To też okazja, by poznać obiecujące zespoły z całego kraju, które co roku tłumnie zgłaszają się do przeglądu konkursowego.

Kiedy pandemia zamknęła imprezę w plenerze, organizatorzy – Miejskie Centrum Kultury w Tychach – musieli znaleźć sposób na oddanie ducha Paprocan w zupełnie innych okolicznościach. Oto znalazł się sposób, by nie tracąc charakteru imprezy, zaproponować fanom prawdziwą gratkę – przez dwa lata Rock nie na Plaży odbywał się w doskonałej akustycznie Mediatece oraz w Teatrze Małym w Tychach, w wersji symfonicznej
z udziałem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz w miejscu, które dojrzali fani Dżemu dobrze kojarzą z prób i występów zespołu jeszcze za życia Ryśka Riedla.

W tym roku ponownie Rock na Plaży Paprocany odbędzie się w plenerze – MCK Tychy oraz zespoły Cree i Dżem zapraszają do Tychów na solidną porcję najlepszej muzyki. Dzień koncertowy rozpocznie przegląd zespołów – w tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba 36 kapel z całego kraju (wśród nich: 418, Afera Blues Band, Animate, Around The Blues, AtaktO, Black Pin, Black Radio, Blues Connections, Cold Fire, Double Blind, GalHan, Główna Księgowa, Hengelo, Honky Tonk, Hops Band, Kinless, Kufel Bluesa, Meteroids, Ornette, Paganda, Potato Stonks, Riposta Band, Scarless, Seta, Snowblind, Sub Terra, Swoo High, Tabula Rasa, Tacy nie inni, Tamtej Nocy, The FoxCats, The Heroes, UltraMuffin, Vataha, Web OBrook, White Deer), spośród których do ścisłego finału wybrano zespoły Ornette i Hengelo, które usłyszymy na żywo. Podczas zmagań na Dzikiej Plaży Paprocany dołączy do nich duet Kasia Skiba i Ja, będący tegorocznym laureatem przeglądu Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień.

Ostatecznej oceny zespołów dokona Jury w składzie m.in.: Sebastian Riedel (Cree) i Janusz Borzucki (Dżem) oraz dziennikarz muzyczny – Piotr Baron.

Na scenie pojawi się RoseMerry – zespół z Rzeszowa, laureat poprzedniego konkursu organizowanego w plenerze w roku 2019. Po nich na scenie czekać nas będzie prawdziwe wolnościowe święto – usłyszymy charakterystyczny werbel w „Wieży radości, wieży samotności” Sztywnego Pala Azji oraz najlepsze kawałki Cree i Dżemu, które od lat przyciągają do Tychów tłumy miłośników bluesa i rocka z całego kraju.

By jeszcze bardziej poczuć klimat końca wakacji, będzie można zdobyć charakterystyczne już dla tej imprezy kolorowe kwietne wianki, wyplatane przez wolontariuszy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”Nie zabraknie także muzycznych gadżetów i zaplecza gastronomicznego. Dla przybywających na imprezę motocyklistów przygotowywane będą specjalnie wydzielone miejsca.

PROGRAM:
15.30 Konkursowy przegląd kapel:
Ornette
Hengelo
Kasia Skiba i Ja

17:00 RoseMerry – koncert laureata Rocka na Plaży Paprocany 2019
18.00 Sztywny Pal Azji
19.15 Ogłoszenie laureata konkursu
19.30 Cree
21.30 Dżem

Prowadzenie: Piotr Kumor i Piotr Baron

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Patronat medialny: Antyradio
Sponsor: Tyskie
Partner: Invenio Polska, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo


Źródło : https://kultura.tychy.pl/