Po półtorej roku do GKS-u Tychy powraca Jan Biegański.

 


Po półtorej roku do GKS-u Tychy powraca Jan Biegański. Niespełna 20-letni zawodnik, który większą część juniorskiej kariery spędził w naszej Akademii, został wypożyczony z ekstraklasowej Lechii Gdańsk do końca sezonu 2022/2023.

Urodzony 4 grudnia 2002 roku młodszy z braci Biegańskich swoje pierwsze kroki stawiał w GKS Katowice i Silencie Dąbrowa Górnicza, ale to w Akademii Piłkarskiej GKS-u Tychy najdłużej zbierał piłkarskie szlify. Przeszedł wówczas kolejne szczeble szkolenia młodzieżowego w tyskim klubie, aż w końcu trafił do kadry pierwszego zespołu.

Janek jest zawodnikiem, którego umiejętności doskonale znamy. Pomimo odejścia do Gdańska cały czas pozostawaliśmy w dobrych relacjach. Gdy tylko był na Śląsku chętnie nas odwiedzał, co świadczy o tym, że w naszym klubie czuje się jak w domu – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

14 maja 2018 roku to z pewnością pamiętna data w dotychczasowej przygodzie Janka. Wtedy, w meczu z Rakowem Częstochowa zadebiutował w oficjalnym spotkaniu, mając wówczas 15 lat, 5 miesięcy i 10 dni!

Występując w Lechii miał lepsze i gorsze momenty, ale zdobył mnóstwo cennego doświadczenia. To klasowy pomocnik, a status młodzieżowca jest tylko jego dodatkowym atutem. Wierzę, że jego wypożyczenie będzie sytuacją z gatunku win-win i zyskają na tym wszystkie strony – dodaje sternik tyskiego klubu.

W przerwie zimowej sezonu 2020/21 Biegański podpisał kontrakt z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Póki co na boiskach PKO Ekstraklasy wystąpił w 27. spotkaniach.

Dotychczas w trójkolorowych barwach rozegrał 24 oficjalne spotkania, w których zdobył dwa gole. Ciąg dalszy nastąpi!

19-latek jest również etatowym reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych, będąc m.in. kapitanem drużyny U-20.

Jan Biegański będzie występował w koszulce z numerem 8 – witamy ponownie w domu, Janek!

Jan Biegański

ur. 04.12.2002 r. w Gliwicach
pozycja: środkowy pomocnik
kluby w karierze: GKS Katowice (juniorzy), Silent Dąbrowa Górnicza, GKS Tychy, Lechia Gdańsk.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/