Mateusz Radecki piłkarzem GKS-u Tychy.

 


Do tyskiej drużyny dołącza Mateusz Radecki. 29-letni środkowy pomocnik, który ma na swoim koncie ponad 50 meczów w Ekstraklasie, trafia do GKS-u jako wolny zawodnik, podpisując umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Radecki urodził się w Radomiu i jest wychowankiem miejscowego klubu Młodzik 18. Przez chwilę był także zawodnikiem Akademii Widzewa Łódź, ale przez kolejne lata rozwijał swoje piłkarskie umiejętności w Radomiaku Radom. Z tym zespołem występował zarówno w III lidze, jak i na poziomie PKO Ekstraklasy.

– Mateusz to uniwersalny zawodnik, mogący występować w środku pola na pozycjach numer 10, 8 i ewentualnie 6. Dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, jest silny i dobrze gra głową. Jego atutem jest gra 1 na 1 zarówno w defensywie jak i ofensywie. Niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zdobywać bramki, także na boiskach Ekstraklasy 
– charakteryzuje nowego zawodnika GKS-u Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

W swoim piłkarskim CV Radecki ma także występy w pierwszoligowych wówczas Wigrach Suwałki, a także w Śląsku Wrocław. To właśnie w tym klubie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a łącznie w Ekstraklasie rozegrał dotychczas 52 mecze, w których zdobył pięć bramek. 21 z nich zaliczył w minionym sezonie.

Mateusz Radecki będzie występował w koszulce z numerem 23.