Podsumowanie policyjnych działań „NURD” w Tychach.

 


57 wykroczeń ujawnili mundurowi podczas działań „NURD” w Tychach. Wpadli głównie kierujący pojazdami. Uwagę funkcjonariuszy zwrócili wyprzedzaniem oraz przekroczeniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi nałożyli mandat karny na kierującego hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu. Apelujemy rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Tyscy policjanci włączyli się wczoraj do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podczas akcji na celowniku policjantów tyskiej drogówki byli między innymi piesi i rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia. Policjanci ujawnili łącznie 57 wykroczeń, które dotyczyły kierujących pojazdami. Przewinienia jakich dopuścili się kierujący pojazdami dotyczyły wyprzedzania oraz przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto policjanci sporządzili materiały ze zdarzenia drogowego, do którego doszło na alei Bielskiej w Tychach. Tam kierujący osobówką potracił jadącego hulajnogą elektryczną 54-latka, który trafił do szpitala z urazem głowy. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia, natomiast w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego jazdy hulajnogą elektryczną mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, mężczyzna ten otrzymał 2500 złotych mandatu karnego.

Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo też wchodzącemu na to przejście.

Pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi elektrycznej także powinni pamiętać, że regulacje prawne nie zwalniają ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy, że żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/