Zostań Prezydentem Tychów – konkurs dla tyskich uczniów.

 


Prezydent Miasta Tychy i Młodzieżowa Rada Miasta zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Moje Tychy”. Nagroda główna to dzień spędzony w Urzędzie Miasta na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy.

Jak to jest zarządzać prawie 120-tysięcznym miastem? Już 1 czerwca przekona się o tym zwycięzca konkursu „Moje Tychy”, który tego dnia zasiądzie w fotelu Prezydenta Miasta Tychy. Będzie to również okazja przekonać się, jak młodzi ludzie postrzegają swoje miasto Tychy.

– Bycie prezydentem miasta to ogromne wyzwanie – wymaga dobrej organizacji i zaangażowania, codziennych spotkań i konieczności podejmowania decyzji w wielu różnych tematach. To także niezwykle ciekawa i fascynująca praca – zachęcam wszystkie dzieci, które chciałyby zobaczyć jak wygląda dzień z życia prezydenta oraz spróbować swoich sił w samorządzie do udziału w konkursie. – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

– Temat konkursu „Moje Tychy” daje szerokie pole do interpretacji. Z niecierpliwością czekamy na prace naszych młodszych koleżanek i kolegów – mówi Mikołaj Figlarski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta. By wziąć w nim udział, należy przygotować film o tematyce „Moje Tychy”. Film może być wykonany dowolną techniką i nie może przekraczać 5 minut.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem mailowym: rzecznik@umtychy.pl.

Prace można zgłaszać do 26 maja, a zwycięzcę wybierze jury konkursowe w składzie: Prezydent Miasta, przedstawiciele: Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Rady Miasta Tychy, Urzędu Miasta Tychy i lokalnych mediów. Nagrodą główną będzie dzień spędzony na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy, osoby z wyróżnieniami otrzymają nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje o zasadach konkursowych znajdują się w Regulaminie.


Źródło : https://umtychy.pl/