Kolejna porażka tyskich rezerw.

 


Drugi raz w tym sezonie rezerwy Podbeskidzia znalazły sposób na GKS Tychy. Tym razem o zwycięstwie „Górali” zadecydował jeden błąd tyszan.

Choć oba zespoły w tabeli dzieli spory dystans, to dla obu był to mecz o „sześć” punktów. Miejscowi chcąc uniknąć degradacji muszą punktować w każdym spotkaniu, natomiast podopieczni trenera Sebastiana Idczaka cały czas odpierają ataki Decoru Bełk w wyścigu o fotel lidera.

Już w pierwszej minucie meczu Dzięgielewski po zagraniu Palucha wyszedł sam na sam z Wasztylem, ale w pojedynku tym musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy.

Dziesięć minut później ciężar gry przeniósł się pod bramkę GKSu, ale i tu piłka po rzucie rożnym nie znalazła drogi do siatki, a w sukurs Czarnogłowskiemu przyszedł słupek.

W 18. minucie Ploch sprawdził czujność Wasztyla. Ten nie dał się zaskoczyć, podobnie jak po uderzeniu Pipi z 23. minuty.

Kilkadziesiąt sekund później boisku musiał opuścić Wania, który niefortunnie zderzył się ze swoim kolegą doznając kontuzji nosa. W tej części gry nie odnotowaliśmy już nic ciekawego i do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron tyszanie dali się zaskoczyć rywalom już w pierwszej akcji. Wychodzącego na czystą pozycję Zająca sfaulował Machowski, a że przewinienie miało miejsce w polu karnym to sędzia wskazał na „wapno”. Sytuację na gola zamienił Lipp, który kompletnie zmylił Czarnogłowskiego.

Na kolejne emocje przyszło nam poczekać do 66. minuty kiedy to Szarek dwukrotnie w jednej akcji mógł pokonać Czarnogłowskiego. Tyski golkiper jednak w fenomenalny sposób uchronił swój zespół od utraty gola, broniąc strzał i dobitkę przeciwnika.

Pod koniec meczu tyszanie mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ich próby okazały się mało precyzyjne i trzy punkty, bądź co bądź, sensacyjnie zostały w Bielsku- Białej.

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – GKS II Tychy 1:0 (0:0)
1:0
 Lipp (46. karny)

Sędziował: Łukasz Jakubski (Żory)

GKS II Tychy: 12. Czarnogłowski – 7. Rutkowski, 44. Bielusiak, 19. Kopczyk, 17. Pipia (80, 3. Stefaniak), 47. Biegański, 11. Ploch, 34. Krężelok, 97. Machowski, 31. Paluch, 9. Dzięgielewski (70, 18. Orliński). Trener Sebastian Idczak.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/