Wrzutnie książek w bieruńskich bibliotekach.

 


Do obu bieruńskich bibliotek trafiły wrzutnie książek. To doskonała wiadomość dla fanów literatury! Dzięki wrzutniom, użytkownicy bibliotek mogą zwracać wypożyczone książki 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Podkreślmy, że wrzutnie książek to projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Pierwszy z projektów wybranych w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia został zrealizowany. Przy obydwu siedzibach Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 1 i nr 2 w Bieruniu stanęły wrzutnie książek. Teraz można zwracać wypożyczone zbiory nawet poza godzinami pracy bibliotek!
Jak korzystać z wrzutni?
To bardzo proste:
Książki odkładamy do szuflady opisanej “Tu zwróć książki”. Stamtąd miękko lądują one w specjalnym pojemniku, z którego następnie odbierają je pracownicy biblioteki i zaznaczają w systemie bibliotecznym zwrot książki.
Uwaga! Do wrzutni nie zwracamy książek “przeterminowanych” . Jeżeli termin zwrotu został przekroczony i rozpoczęło się naliczanie kary, trzeba książkę zwrócić osobiście w godzinach pracy bibliotek.
Wrzutnie znajdują się:
  • przy Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 (ul. Chemików 45)
  • przy Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 2 (ul. Jagiełły 1)