Piłkarze rezerw tyskiego GKS-u odpadli z Pucharu Polski.

Krótko trwała przygoda drugiej drużyny GKS Tychy w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Mimo walki do samego końca tyszanie musieli uznać wyższość rezerw Rakowa ulegając ostatecznie 1:2.

Lepiej w mecz weszli tyszanie, którzy już w 6. minucie mogli otworzyć wynik meczu, ale strzał Kargulewicza z narożnika pola karnego wybronił Rajczykowski. Dziesięć minut później swoją okazję miał Janiak, ale jego uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło bramkę Rakowa.

W 37. minucie kapitan „Trójkolorowych” –Paluch – odważnie wszedł w pole karne rywali, nawinął obrońcę i przymierzył przy spojeniu słupka z poprzeczką, jednak piłka na centymetry minęła cel.

Miejscowi pierwszą groźną akcję stworzyli w 42. minucie, ale próba Kubika była tyleż mocna, co niecelna.

Po zmianie stron częstochowianie odważniej poszli do przodu i już sześćdziesiąt sekund po wznowieniu gry za sprawą Vieiry zagrozili bramce Odyjewskiego.

Dwie minuty później przed szansą na otwarcie wyniku stanął z kolei Paluch, ale po uderzeniu z głowy piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy.

W 54. minucie częstochowianie pozostawili bez opieki w polu karnym Kopczyka, a ten strzałem z głowy zatrudnił bramkarza Rakowa.

Na pierwsze trafienie przyszło nam poczekać do 59. minuty Bator dograł do lepiej ustawionego Niedziałkowskiego, a ten uderzeniem „pod ladę” pokonał Odyjewskiego.

Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia. Po upływie dwóch minut tyszanie wykorzystali rzut wolny, a piłka jak po sznurku powędrowała od głowy Kopczyka na głowę Pipi, a ten pewnym uderzeniem wyrównał wynik. Niestety chwilę później, strzelec wyrównującej bramki, musiał opuścić boisko po ostrym wejściu przeciwników.

Od tego momentu gra Rakowa bardziej się zaostrzyła, a główny rozjemca raz za razem sięgał do kieszeni po kartonik.

W 82. minucie „Trójkolorowi” popełnili błąd w defensywie, który skrzętnie wykorzystali miejscowi i za sprawą Niedziałkowskiego ponownie wyszli na prowadzenie.

Udało nam się zrealizować cel na ten mecz i radość z awansu jest ogromna. Spotkały się dzisiaj dwie mocne drużyny, które nie bez powodu liderują w swoich grupach. Przetrwaliśmy napór rywali w pierwszej połowie, a w drugiej do gry defensywnej dołożyliśmy więcej sytuacji bramkowych, z których dwie zamieniliśmy na gole – powiedział trener miejscowych Tomasz Kuźma.

Zawodnicy z Tychów ani nie myśleli spuścić głowy i ruszyli do ataku. W 89. i 90. minucie przed szansą wyrównania dwukrotnie stanął Rutkowski, ale za każdym razem na jego drodze stawał golkiper miejscowych. Jeszcze lepszą okazję, grając już w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Budnickiego, miał Kargulewicz, ale tym razem piłka powędrowała nad bramką i awans przypadł rezerwom ekstraklasowego Rakowa.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i tak naprawdę mecz rozpoczął się na dobre w drugiej odsłonie. Szkoda przegranej, bo byliśmy w stanie powalczyć dzisiaj o dobry wynik i awans. Tym bardziej, że gole, które straciliśmy były po naszych prostych, niewymuszonych błędach. Zabrakło nam wykończenia akcji, bo tych sytuacji stworzyliśmy sobie mnóstwo, nad tym będziemy musieli popracować – tłumaczył trener Sebastian Idczak.

RKS Raków II Częstochowa – GKS II Tychy 2:1 (0:0)