Ogólnopolska akcja protestacyjna w Skarbówce.

 


Informujemy, iż Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej rozpoczyna akcję protestacyjną w Skarbówce.

Akcja potrwa w najgorętszym okresie rozliczeń podatkowych, od 25 kwietnia do 2 maja. Codziennie, każdego dnia pracownicy będą robili przerwy w obsłudze podatników, na początek na 15 minut od godziny 12:00 do 12:15. 

Z ostatniego raportu o stanie służby cywilnej wynika, że najwięcej godzin nadliczbowych – około 263 tyś (40%)!!! – ponownie wypracowali pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej. Na drugim miejscu znajduje się pozostała administracja niezespolona, w której wypracowano 118 tyś godzin (tj. 18%). I nikt pracownikom Skarbówki za te nadgodziny nie płaci. Jesteśmy przeciążeni wciąż dokładanymi obowiązkami np. Polski Ład czy Akcja Pesel. Tak, Polska ma jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych na świecie. Co więcej, przysłowiowy pracownik z okienka nie ma kompletnie wpływu na ich kształt.

Związki Zawodowe zrobiły już sporo, by nagłośnić problemy pracowników i funkcjonariuszy KAS (przeciążenie, nadgodziny, zbyt mało pracowników, niskie wynagrodzenia, zbyt duża awaryjność programów komputerowych). Wielokrotnie informowali o tym Pana Premiera i Szefową KAS. Są rozgoryczeni ignorowaniem pracowników przez Ministerstwo Finansów i Rząd. Ich też dotyka inflacja i wzrost rat kredytu.

Pracownicy skarbówek będą domagać się szacunku, oraz godnego wynagrodzenia za ciężką i pełną oddania pracę.