Śląskie wspiera Automobilklub Ziemi Tyskiej kwotą 80 000 zł.

 


2,3 mln zł trafi w tym roku na zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających w górach i nad wodą. 3,8 mln zł to wsparcie w zakresie kultury fizycznej

Symboliczne czeki wręczono podmiotom dofinansowanym w tegorocznym programie wsparcia dla okręgowych związków i stowarzyszeń sportowych oraz podmiotom strzegącym bezpieczeństwa osób przebywających w górach i nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyli Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego, Beata Białowąs, członek Zarządu województwa, Jan Kawulok przewodniczący Sejmiku oraz radni Sejmiku Bartłomiej Kowalski, Julia Kloc-Kondracka, Alina Nowak i Jarosław Szczęsny.

„Od początku kadencji bardzo mocno wspieramy środowiska sportowe z regionu, ale także te związane z bezpieczeństwem w górach i nad wodą. Prawie 3,8 mln zł trafia do związków i stowarzyszeń z regionu. Ostatnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio pokazały, że Śląsk odgrywa w sporcie bardzo istotną rolę. Warto stwarzać przestrzeń do tego, żeby młodzi ludzie spędzali aktywnie czas, bo liczba podmiotów, które otrzymały wsparcie jest bardzo duża. 2,3 mln zł to z kolei wsparcie bezpieczeństwa. Konsekwentnie zwiększamy finansowanie w tym obszarze, to realne działanie, duże środki, ale zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści, którzy spędzają czas w regionie, powinni czuć się tu bezpieczni” – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

„Województwo śląskie wspiera duże projekty, medialne, ale też codzienną pracę. Chciałbym, żeby w każdej gminie była infrastruktura sportowa, by młodzi ludzie mogli oderwać się od telewizora i komputera. To wsparcie jest niezwykle potrzebne i wierzę, że pomoże młodym ludziom realizować sportowe pasje i rozwijać się” – podkreślał przewodniczący Sejmiku, Jan Kawulok.

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego na rok 2022. Jego celem jest wsparcie zadania publicznego Województwa Śląskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą i w górach.

Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej przeznaczono łącznie 3,8 mln zł, tj.:

  • Upowszechnianie kultury fizycznej – 2,6 mln zł
  • Sport akademicki w zakresie upowszechniania kultury fizycznej – 0,7 mln zł
  • Szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików – 100 tys. zł
  • Udział w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących województwo śląskie oraz w finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych – 250 tys. zł
  • Sporty lotnicze – 70 tys. zł
  • Sporty motorowe – 90 tys. zł

Automobilklub Ziemi Tyskiej z puli przeznaczonej na sporty motorowe otrzymał 80 000 złotych.

Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach i nad wodą przeznaczono w 2022 roku kwotę 2,3 mln zł (400 tys. zł na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą w otwartym konkursie ofert; 1,9 mln zł na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach, poza konkursem).

Wydatki te mają służyć podniesieniu bezpieczeństwa na obszarach górskich oraz wodnych województwa śląskiego.


Źródło : https://www.slaskie.pl/