Wodny Park Tychy ze wsparciem dla dzieci z Ukrainy.

 


Co tydzień do końca roku szkolnego dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy, uczniowie tyskich szkół podstawowych, będą mogły korzystać bezpłatnie z Wodnego Parku Tychy. Spółka ufundowała również dla wszystkich stroje kąpielowe.

W tyskich szkołach podstawowych powstały już cztery oddziały szkolne dla dzieci, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. W łączonych klasach I-III w SP 36, SP 21, SP 17 oraz SP 7 uczy się blisko 100 dzieci. Do końca roku szkolnego, czyli do czerwca, będą one mogły korzystać z cotygodniowych, godzinnych wejść do Wodnego Parku Tychy. Wspólnie ze sklepem sportowym Belibe Sport oraz Szkołą Pływania Wodnik29 ufundowano także stroje kąpielowe oraz klapki dla wszystkich dzieci.

– Zdecydowaliśmy się na pomoc małym Ukraińcom i zapewnienie im choć chwili zabawy oraz uśmiechu w tym niezwykle trudnym dla nich czasie. Wszystkie niedawno powstałe oddziały będą mogły korzystać z Wodnego Parku Tychy raz w tygodniu, bezpłatnie, a w tym czasie pod okiem instruktorów będą korzystać z ćwiczeń w wodzie – mówi Aneta Dąbrowska, wiceprezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Przypomnijmy, że z Wodnego Parku Tychy bezpłatnie korzystają także wszystkie drugie klasy tyskich publicznych tyskich szkół podstawowych. Dzieci z Tychów raz w tygodniu uczestniczą w nauce i doskonaleniu pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego.


Źródło : https://www.wodnypark.tychy.pl/