Koszykarze tyskiegu GKS-u zapewnili sobie udział w play-offach. GKS Tychy – WKK Wrocław 102:96

GKS Tychy wygrał z WKK Wrocław 102:96. Gospodarze z bilansem 18-12 są piątą ekipą, która zapewniła sobie udział w play-offach. Goście (15-15) pozostali w grze o „ósemkę”. GKS trafił 12/25, a WKK 12/24 prób za trzy punkty.

GKS w pierwszej połowie miał nawet 15 punktów przewagi, ale po 20 minutach prowadził już tylko 59:54. Wrocławianie w końcówce trzeciej kwarty wyszli na prowadzenie 72:70 jednak po serii 1:13 przegrywali po 30 minutach 73:83. Na rozpoczęcie czwartej kwarty zdobyli dziewięć „oczek” z rzędu i już do końca toczyli wyrównany pojedynek.

Przy remisie 96:96 15 sekund przed końcem „trójkę” trafił Piotr Wieloch. Rzut wolny dołożył jeszcze Maciej Koperski, a rezultat ustalił Łukasz Diduszko, który skończył z double-double (po 13 punktów i zbiórek).

Dla gospodarzy 22 punkty zdobył Radosław Trubacz (9/14 z gry), a po 17 „oczek” dołożyli Andrzej Krajewski (7/8) i Piotr Wieloch. Wrocławski zespół miał trzech liderów. Po 20 punktów rzucili Jakub Koelner (5/6 za trzy) i Michał Chrabota, a 17 dołożył Michał Jędrzejewski, który rozdał też sześć asyst.

GKS Tychy – WKK Wrocław 102:96 (33:25, 26:29, 24:19, 19:23)

GKS: Trubacz 22, Krajewski 17, Wieloch 17, Stankowski 14, Diduszko 13, Koperski 10, Tyszka 7, Chodukiewicz 2, Nowak 0, Ziaja 0.

WKK: Chrabota 20, Koelner 20, Jędrzejewski 17, Ochońko 14, Patoka 8, Madray 7, Wątroba 6, Prostak 4, Uberna 0.