Metropolia dla Ukrainy. Powstała baza informacji o skali pomocy.

 


Zaangażowanie urzędów gmin, szpitali, ośrodków pomocy społecznej, bazy lokalowe dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w jednym miejscu na portalu InfoGZM. Znajdują się tam także informacje o bezpłatnych ofertach przejazdu dla obywateli Ukrainy oraz o akcjach charytatywnych Materiały zostały opublikowane w dwóch językach- polskim oraz ukraińskim.

Każde z 41 miast i gmin członkowskich GZM przedstawia informacje o pomocy Ukrainie na swoich stronach internetowych. Teraz można je znaleźć w jednym miejscu. Zostały one podzielone na dwa bloki. Pierwszy- „Potrzebuję pomocy” jest adresowany do Ukraińców poszukujących wsparcia. Drugi- „Chcę pomóc” to zbiór informacji przydatnych dla wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą zaangażować się na rzecz Ukrainy. Baza będzie aktualizowana.

Wystarczy wejść na portal InfoGZM (przez oficjalną stronę metropoliagzm.pl lub bezpośrednio: http://infogzm.metropoliagzm.pl i kliknąć w ikonkę „Pomoc dla Ukrainy” : #MetropoliaDlaUkrainy (metropoliagzm.pl)

Informacje zostały pogrupowane pod postacią linków m.in. do poszczególnych baz jak np. noclegi i lokale oraz stron tematycznych gmin, administracji rządowej czy organizacji charytatywnych.

Na portalu można znaleźć też informacje dotyczące zasad udzielania usług zdrowotnych, pomocy prawnej jak i oferty obsługi pasażerów przez Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Dla korzystających z portalu przygotowano mapę interaktywną z lokalizacją i adresami urzędów gmin, szpitali, policji oraz straży miejskiej.


Źródło : https://metropoliagzm.pl/