Powstanie nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Jaśkowickiej i Borowej.

 


Ruszyłą przebudowa skrzyżowania ulic Jaśkowickiej i Borowej w Tychach. Nie będzie to zwykły remont, a gruntowna zmiana, ponieważ w tym miejscu powstanie nowe rondo. Na tę inwestycję bardzo czekają mieszkańcy, którzy wnioskowali o realizację.

– W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie mini rondo z wyspą przejezdną – tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – To ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i uporządkuje ruch. Skorzystają także rowerzyści, bo rondo zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe.

Prace rozpoczęły się w czwartek – 3 marca. Na czas prowadzenia robót zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu. By zminimalizować utrudnienia, rondo będzie budowane etapami, przy wyłączaniu wlotów i wprowadzaniu zawężeń jezdni. Co ważne, ruch zostanie utrzymany, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Jedynie na czas układania asfaltu na nowym rondzie skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

Kierowców prosimy o stosowanie się do znaków i ostrożną jazdę.Wykonawcą inwestycji jest spółka Silesia Invest, a wartość umowy to blisko 1,6 mln zł. Prace planowo mają zakończyć się za około 3 miesiące.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/