Niesamowite ferie 2022 pod znakiem architektury i sportu z Muzeum Miejskim w Tychach.

 


Już 14 lutego 2022 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowałotrzy propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od architektury aż do sportu!

Wśród nich coś dla najmłodszych fanów sportu. Pierwsza propozycja („Pod znakiem pięciu kółek, czyli igrzyska na wesoło”, 16 lutego) to warsztatydla kibiców dyscyplin zimowych, którzy chcą dowiedzieć się o historii oraz znaczeniu najważniejszych symboli igrzysk, a także poznać wyjątkowe olimpijskie wydarzenia.Druga propozycja(„Zwiedzanie – piłkarski stadion bez tajemnic”, 24 lutego)zachwycikibiców piłki nożnej, którzy będą mieli szansę zwiedzić najciekawsze, zwykle niedostępne dla widzów, miejsca na Stadionie Miejskim oraz wystawę stałą w Tyskiej Galerii Sportu.

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy architektury. Rodzinne warsztaty wokół architektury(„Zimowe lampiony – światła miasta”,25 lutego)to połączenie wiedzy o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta – idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie noce.

Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko najmłodszych, ale także opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również do uczestnictwa grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 14 a 25lutego 2022 roku.


Ferie na sportowo. Pod znakiem pięciu kółek, czyli igrzyska na wesoło – warsztaty dla najmłodszych

Propozycja dla najmłodszych kibiców dyscyplin zimowych, którzy chcą dowiedzieć się o historii oraz znaczeniu najważniejszych symboli igrzysk, a także poznać wyjątkowe olimpijskie wydarzenia.

W lutym w Pekinie odbędą się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W historii zimowych igrzysk reprezentanci Polski zdobyli dotąd 22 medale – 7 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Z okazji Igrzysk Tyska Galeria Sportu, m.in. dzięki edukacyjnym planszom, zamieni się w olimpijskie centrum. Z pomocą prezentacji multimedialnej będzie można – w przystępny sposób – dowiedzieć się o historii oraz znaczeniu najważniejszych symboli igrzysk, a także poznać wyjątkowe olimpijskie wydarzenia.

Dla zainteresowanych zabawy plastyczno–edukacyjne oraz seans filmowy. To zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat (klasy I–VI).

data: 16 lutego 2022 (środa), godz. 11.00–13.00
miejsce:
Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
prowadzą: Kamil Hajduk i Piotr Zawadzki
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 515 717 430, k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny


Ferie na sportowo. Zwiedzanie – piłkarski stadion bez tajemnic – kameralne zwiedzanie dla najmłodszych

Propozycja dla najmłodszych kibiców piłki nożnej, którzy będą mieli szansę zwiedzić najciekawsze, zwykle niedostępne dla widzów, miejsca na Stadionie Miejskim oraz wystawę stałą w Tyskiej Galerii Sportu.

To będzie wyjątkowa okazja, aby – tuż przed rozpoczęciem wiosennej rundy piłkarskich rozgrywek I ligipoznać stadion, na którym rozgrywa mecze GKS Tychy. W trakcie spaceru po stadionie jego uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się też, na czym polegają przygotowania do meczu na wielkim obiekcie sportowym. Będzie również okazja do obejrzenia stadionowych pomieszczeń, poznania sprzętu piłkarskiego oraz zajrzenia w stadionowe zakamarki. Bardzo możliwe, że podczas zwiedzania goście spotkają na treningu szkoleniowców i zawodników GKS–u Tychy…

Zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat (klasy I–VI).

data: 24 lutego 2022 (czwartek), godz. 11.00–12.00
miejsce:
Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
prowadzi: Kamil Hajduk
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 515 717 430, k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny


Zimowe lampiony – światła miasta – rodzinne warsztaty wokół architektury

Propozycja dla najmłodszych miłośników i miłośniczek architektury, którzy połączą wiedzę o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta – idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie noce.

Spojrzą inaczej na okoliczne skarby, budynki budzące wspomnienia, osobistych faworytów i fasady, które przyciągają oko.

Każdy będzie miał możliwość stworzenia własnego lampionu z prostych narzędzi: słoika, kalki technicznej, kleju, farby i małej świeczki / świeczki do podgrzewacza. Uczestników prosimy o przyniesienie szklanego słoika (po dżemie/miodzie itp.– możliwie najprostszego, o gładkiej tafli i stałej średnicy, oczyszczonego z etykiet). Im większy będzie słoik i im szersza jego szyjka, tym łatwiejsze będzie tworzenie fragmentu panoramy i ozdabianie wnętrza.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 14 a 25 lutego 2022 roku (udział płatny: 100 zł od grupy).

data: 25 lutego 2022 (piątek), godz. 17.00–19.00
miejsce:
Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
prowadzi:Anna Kura
zapisy (liczba uczestników ograniczona):
tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
koszt: 10 zł od osoby
uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty zimowe lampiony 25.02.2022 – imię i nazwisko uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.