Action otwiera nowe centrum dystrybucyjne w Bieruniu.

 


9 lutego międzynarodowa sieć sklepów niespożywczych Action oficjalnie otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Bieruniu (woj. śląskie). Jest to jedenasty tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action. Centrum Dystrybucyjne w Bieruniu otrzymało certyfikat BREEAM „Excellent” i uzyskało najwyższą ocenę w swojej kategorii.Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku i kontynuuje dynamiczny rozwój na tym rynku. Na terenie kraju działa 176 marketów, a marka Action jest obecnawe wszystkich województwach. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspieraćdalszą ekspansję Action w Polsce.

W ciągu ostatnich czterech lat Action regularnie zwiększał liczbę otwieranych sklepów w Polsce. Marka obecna jestwe wszystkich województwach w kraju, w176lokalizacjach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób i ma ambicję, aby do końca maja 2022 roku liczba ta wzrosła do 3000.

Dynamiczny rozwój Action rozpoczął się wrazz wejściem na polski rynek, co pokazuje, że Polacy pokochali zakupy w naszych sklepach m.in. za częstorotujący asortyment, niskie ceny i dobrą jakość– mówi Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action Polska. – Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się osiągnąć z polskim zespołem pracującymzarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych. Plany dotyczące dalszego rozwoju Action w Polsce są nadal ambitne. Będziemy wciąż wzmacniać polski oddział firmy oraz jegołańcuch dostaw – dodaje.

Drugie centrum dystrybucyjne w Polsce

Jedenaste centrum dystrybucyjne Action rozpoczęło swoją działalność w październiku w Bieruniu. Dzisiejsze oficjalne otwarcie to także kamień milowy dla rozwoju Action w Europie Wschodniej. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu to pierwszytego typu obiekt poza Holandią, któryjest w pełni zarządzany przez Action.

Budynek ma powierzchnię 60 800 m2, z czego ponad 58 000 m2 to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56 000 palet. Pozostałe 2 500 m2wypełniają pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez cobędzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jaki przyszłe sklepyw Polsce. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie.

Jesteśmy dumni, że Action wybrał naszą gminę na lokalizację swojego drugiego centrum dystrybucyjnego w Polsce – mówi Krystian Grzesica, burmistrz miasta Bieruń. – Cieszy nas to, że takie firmy jak Action pojawiają się w mieście, ponieważ tworzą nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Zyskuje na tym zarównofirma, jak i osoby zamieszkujące Bieruń oraz jego okolice. Życzę Action samych sukcesów w dalszym rozwoju centrum dystrybucyjnego – dodaje.

Action i międzynarodowy deweloper powierzchni magazynowych Panattoni zaplanowalicentrum dystrybucyjne ze szczególną troską o środowisko naturalne.

W projekciebudynku połączyliśmy funkcjonalność i dbałość o zrównoważony rozwój, uwzględniając jak najwięcej aspektów przyjaznych dla środowiska – od użytych materiałów, po detale konstrukcyjne i zainstalowane na terenie budynku urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek.

Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 proc.Centrum dystrybucyjne w Bieruniu korzysta z wielu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i jego otoczeniu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Wszystkie operacje w magazynie są zarządzane przez Action.

O Action

Action to najszybciej rozwijająca się w Europie sieć dyskontów niespożywczych, zapewniający stale zmieniającą się, różnorodną ofertę około 6000 produktów w ponad 2000 sklepów, ponad 11 milionom klientów każdego tygodnia. Ponadto w każdym tygodniu kolejne 8 milionów konsumentów odwiedza stronę internetową Action.com. Action zatrudnia ponad 65 000 osób ponad 130 różnych narodowości, w 9 krajach. Oferując ciągle zaskakujący asortyment w najniższych cenach, stale udoskonalamy nasze produkty w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju. Obietnica Action: Niskie ceny. Duży uśmiech.

Strona internetowa: www.action.com

This slideshow requires JavaScript.