Szkolenia z ZUS i Urząd Skarbowy z „Polskiego Ładu”.

 


Oddział ZUS w Rybniku wspólnie z Urzędem Skarbowym organizuje szkolenia online na temat „Polskiego Ładu – zmian w zakresie składki zdrowotnej oraz podatków”. Szkolenia odbędą się 26, 28 i 31 stycznia oraz 1 lutego.

Webinaria realizowane będą za pośrednictwem narzędzia Cisco Webex Meeting. Szczegółowe informacje na temat zapisów można znaleźć na stronie https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia.

Podczas spotkania eksperci ZUS poruszą zagadnienia dotyczące składki zdrowotnej, m.in.: zmiany zasad ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla osób prowadzących pozarolniczą działalność i osób z nimi współpracujących, zróżnicowanych zasad ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne na formie opodatkowania stosowanej przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność, rocznym rozliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne i wiele innych zagadnień związanych z tym tematem. Natomiast przedstawiciel Urzędu Skarbowego wyjaśni w jaki sposób liczona jest zaliczka na podatek dochodowy.