Parking przy lodowisku po naprawie.

 


Parking wielopoziomowy przy stacji Tychy Lodowisko przeszedł pomyślnie odbiór robót gwarancyjnych. Obiekt został uszczelniony, a także dokonano korekty instalacji tryskaczowej sieci przeciwpożarowej.

Całość prac naprawczych została przeprowadzona na koszt generalnego wykonawcy, odpowiedzialnego za budowę dwóch parkingów wielopoziomowych w Tychach – firmę Aldesa Construcciones S.A.

Przypomnijmy, że na parkingach wielopoziomowych w Tychach (jeden parking znajduje się przy dworcu PKP, a drugi w rejonie stacji Tychy-Lodowisko) już niebawem zaczną obowiązywać inne zasady. Trwają testy nowego systemu, służącego do obsługi wjazdu na obiekty. Aktualnie kierowcy wjeżdżający na parkingi nie muszą pobierać karty z dystrybutora i oddawać jej przy wyjeździe. Szlaban otwiera się na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej. By opuścić parking nadal należy udać się do automatu kasowego. Tam konieczne jest wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, zaznaczenie zdjęcia swojego pojazdu na wyświetlaczu i wybranie odpowiedniej taryfy.

Testy systemu to pierwszy krok do poważniejszych zmian.

– Na ten moment oba parkingi funkcjonują w systemie Park&Ride, co oznacza, że mogą z nich korzystać wyłącznie kierowcy, którzy planują dalszą podróż koleją. W najbliższym czasie chcemy udostępnić je także pozostałym kierowcom – wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor MZUiM i dodaje: – Nie oznacza to, że parkingi stracą funkcję Park & Raid. W dalszym ciągu przewidujemy preferencje dla pasażerów kolei korzystających z biletów pomarańczowej taryfy.

Prace nad nowym regulaminem są w toku. O szczegółach i terminach wprowadzenia, MZUiM będzie informował w osobnym komunikacie.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/