Teatr Mały : Nowe szaty króla.

 


Teatr Mały – 16.12.2021 r., godz. 18.00

Artysta ma obowiązek mówić prawdę. Jeżeli król jest nagi, to nie można chwalić jego szat. Wiedział o tym H.Ch. Andersen, wiedzą także twórcy Alternatywnego Teatru „BELFEgoR”, którzy na trzydziestopięciolecie istnienia zespołu, osiadłszy wreszcie w stałej siedzibie na ul. Niepodległości 32 (tzw. dawny WSZiNS),  przygotowali adaptację baśni „Nowe szaty króla”.

Napisania scenariusza i reżyserii podjęli się założyciel „Belfegora” Sławomir Żukowski wraz z wieloletnim aktorem zespołu Piotrem Adamczykiem, Żukowski jest także twórcą scenografii. Kolejny niezwykle doświadczony aktor tej grupy Wojciech Wieczorek nie dość, że wcieli się w rolę Błazna (Stańczyka), to przetłumaczył fragmenty tekstu księdza Jędrzeja Kitowicza na język śląski, aby móc na scenie dialogować z zaproszonym gościem – Krzysztofem Hankem. W role Dworu, Tkaczy i Echa wcielą się niezwykle utalentowani i popularni tyscy aktorzy:

Maja Chaba, Daria Hirsekorn – Sala, Magdalena Imiełowska, Julia Janas, Anna Porembska, Piotr Józef Adamczyk, Henryk Bielas, Piotr Rybak, Sebastian Rzeźnik oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Tychach. Paradę na cześć nowych szat króla, którą tworzą tyskie zespoły artystyczne,  przygotowała  Olya Sologub, a nad całością czuwa inspicjentka – Agnieszka Gąsiorowska.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra z Tychów.

Spektakl współfinansowany jest przez Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

Partner: Teatr Mały w Tychach


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/