Zakończenie sezonu na torze. Barbórka Śląska 2021.

 


Sezon 2021 w Samochodowych Mistrzostwach Tychów już za nami. Jednak zawodnicy i kibice będą mogli jeszcze raz spotkać się na torze w Bieruniu – podczas wielkiego finału, jakim jest tradycyjna Barbórka Śląska.

Ostatnie w tym roku zawody na torze testowym FCA Poland w Bieruniu odbędą się 12 grudnia. Tak jak do tej pory podczas imprezy będą obowiązywać obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Należy zachować co najmniej 1,5-metrowy dystans od innych osób i przebywać tylko w wyznaczonych przez organizatora strefach.Parking przy torze i wstęp na zawody są darmowe.

Choć rywalizacja o punkty i tytuły mistrzowskie jest już zakończona, emocji na torze z pewnością nie zabraknie. Dostarczy ich z pewnością specjalna formuła zawodów. Tor zostanie bowiem podzielony na dwie trasy – A i B. Zawodnicy będą startować na nich równolegle i każdy z nich ma pokonać oba odcinki po dwa razy. Aby zapewnić dodatkowe atrakcje, częścią trasy będzie widowiskowy objazd beczki.

Dodatkową atrakcją będzie piąty przejazd trasy, który w całości będzie odbywał się w formule SMT Rally Taxi. Każdy z kierowców biorących udział w zawodach będzie mógł zaprosić na prawy fotel swoich bliskich, znajomych, sponsorów czy gości. I to za darmo! W tej części zawodów nie będzie limitu przejazdów, nie będzie też pomiaru czasu.

Czas będzie mierzony podczas pierwszych czterech przejazdów. Rywalizacja będzie się toczyć w klasach – tak jak podczas każdej rundy SMT. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają w nagrodę darmowe wpisowe na jedną z przyszłorocznych rund Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Organizatorem cyklu SMT i Barbórki Śląskiejjest Automobilklub Ziemi Tyskiej, który od przeszło 15 lat organizuje liczne imprezy motorsportowe w Tychach i na terenie całego regionu. Jedną z nich Samochodowe Mistrzostwa Tychów – cykl zawodów otwartych dla wszystkich chętnych i prowadzony od lat według takich samych zasad. Dzięki wsparciu firmy FCA Poland, która na potrzeby zawodów udostępnia swój tor testowy trasa zawodów zawsze jest spektakularna i zapewnia kibicom i zawodnikom wielkie emocje.

Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej. Zapraszamy!