Klęska tyszan na własnym lodzie : GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 2:7

W meczu 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach byli świadkami porażki GKS-u.  Tyszanie wysoko ulegli Ciarko STS Sanok przegrywając aż 2:7.

Mecz w Tychach od początku toczył się pod dyktando gości. W 29 minucie było aż 3:0 dla Ciarko STS Sanok. W tym okresie gry świetnie spisywali się Kamil Olearczyk i Toni Henttonen. Obaj trafili do bramki oraz zaliczyli asystę. Tyszanie próbowali się odgryźć, kiedy w 44. minucie zrobiło się 2:3, miejscowi fani mieli dużą nadzieję, że ich pupile zmienią niekorzystny wynik. Sanoczanie jednak w trzeciej tercji prezentowali się jeszcze lepiej a kapitalnie grał Sami Tamminen. Fiński hokeista w ciągu niecałych ośmiu minut zaliczył hattricka.

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 2:7 (0:1, 1:2, 1:4)

Bramki – 0:1 Kamil Olearczyk (3), 0:2 Radosław Sawicki (23), 0:3 Jakub Bukowski (29), 1:3 Marek Biro (30), 2:3 Christian Mroczkowski (44), 2:4 Sami Tamminen (49), 2:5 Sami Tamminen (54), 2:6 Sami Tamminen (57), 2:7 Toni Henttonen (58).

GKS : K. Lewartowski – B. Pociecha, M. Biro, M. Gościński, F. Starzyński, B. Jeziorski – J. Seed, D. Korczemkin, A. Szczechura, R. Galant, C. Mroczkowski – A. Smirnow, M. Kotlorz, J. Dupuy, J. Fieofanow, D. Sierguszkin – J. Michałowski, J. Krzyżek, J. Witecki, K. Wróbel, S. Marzec.

STS : P. Spěšný – B. Rąpała, S. Jekunen, T. Henttonen, A. Hämäläinen, J. Bukowski – J. Marva, K. Olearczyk, R. Sawicki, S. Tamminen, A. Mokszancew – E. Piippo, K. Biłas, Ł. Łyko, M. Wilusz, M. Biały – B. Florczak, M. Bielec, K. Mocarski, K. Filipek.