Charytatywna akcja w TLF – pomóż Sabrinie.

 


Tyska Liga Futsalu to nie tylko sportowa rywalizacja i zmagania na parkiecie, ale również wspieranie wielu akcji charytatywnych. W tym roku Społeczność TLF w kwocie aż 11.660zł wsparła Sabrinę Kaczmarską z Orzesza u której zdiagnozowano chłoniaka. Sabrinę osobiście znają zawodnicy grający w naszej lidze, dlatego też akcja z każdym kolejnym tygodniem nabierała rozpędu. Po trzech tygodniach challenge’u i mobilizacji wśród wszystkich drużyn, kibiców, a nawet sędziów udało się uzbierać blisko 12.000zł co jest fantastycznym wynikiem. To pokazuje iż pomimo, że na co dzień zawodnicy, którzy rywalizują ze sobą o ligowe punkty, potrafią stanąć na wysokości zadania i w momencie, kiedy potrzebna jest pomoc wspinają się na wyżyny i pokazują ogromne serce. Wspólnymi siłami możemy więcej!

„Całą akcję zapoczątkowali zawodnicy La Zabawa, którzy w jednym z meczów wystąpili w okolicznościowych koszulkach. Następnie w trakcie programu CAFE FUTSAL TLF na żywo, Patryk Gajewski z La Zabawy wspomniał o chorobie Sabriny. Uznałem zatem, że należy pójść za ciosem i zorganizowaliśmy challenge w którym zespoły wpłacały dowolną kwotę na konto fundacji SięPomaga, a następnie nominowały kolejne drużyny. Na początku po cichu liczyłem na kwotę 5.000zł, ale to co zaczęło się dziać w naszej zabawie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Kolejne zespoły wpłacały coraz to większe kwoty, aż w końcu zatrzymaliśmy się na blisko 12.000zł. Co ważne, do akcji włączyły się również nowe zespoły, które dopiero od tego sezonu dołączyły do TLF oraz sędziowie. To pokazuje, że wszyscy uczestnicy Ligi mocno utożsamiają się z naszymi rozgrywkami. To bardzo miłe. W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę w naszej akcji” – mówi Mariusz Niemczewski, koordynator rozgrywek.

Oczywiście cały czas zachęcamy do wpłat na konto fundacji. Swoją darowiznę można przekazać klikając >>TUTAJ<<

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja Tyskiej Ligi Futsalu. W poprzednich latach Liga wspierała już Maciusia Cieślika z Jankowic chorującego na SMA oraz Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach, gdzie trafiało sporo kilogramów karmy dla psów i kotów plus wsparcie finansowe.


Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl