Bądź widoczny – „Świeć Przykładem”.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach włączają się do akcji profilaktycznej skierowanej do pieszych pod nazwą „Świeć Przykładem”. Jej głównym celem jest przypomnienie, że korzystanie z elementów odblaskowych jest kluczowe, zwłaszcza teraz, gdy jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach, a przyczyną wielu wypadków może być nieodpowiednia widoczność.

Do akcji profilaktycznej zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach włączy się również Państwowa Straż Pożarna w Tychach, Radio „Ekspress” oraz portal informacyjny 112tychy.pl.

W dniu 18 listopada na terenie naszego miasta będą miały miejsce działania profilaktyczne, których celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców na fakt, że noszenie odblasków znacząco wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Uczestnicy przedsięwzięcia będą mieli możliwość poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja ta odbędzie się w godzinach:

– 17:00-17:20 przy ulicy Edukacji w rejonie stadionu Miejskiego,

– 17:30-17:50 na Placu Baczyńskiego,

– 18:10-18:30 przy ulicy Dmowskiego w rejonie „Bramy Słońca”,

– 18:50-19:10 przy ulicy Sikorskiego w rejonie parkingu Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany”.

Pamiętajmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów, co znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Nosząc odblaski, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję,a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie.