Pracownicy grupy Stellantis w Polsce wspierają Dzieci z tyskiego hospicjum Świetlikowo.

 


Ponad sto osób wzięło udział w 1. Wirtualnym Biegu Charytatywnym Pracowników Stellantis w Polsce „Gwiazdki dla Świetlikowa”. Uczestnicy łącznie pokonali 556 km i wspólnie zebrali blisko 5000 zł na rzecz fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” z Tychów.

W akcję zaangażowali się nawet Pracownicy, którzy do tej pory nie byli aktywni biegowo, ale podjęli wyzwanie pokonując dystanse jednego, pięciu i dziesięciu kilometrów. Formuła wydarzenia była wyjątkowa, bo łączyła siły zespołów byłego Groupe PSA i spółek byłej grupy FCA, żeby już jako jedna drużyna Stellantis zrobić coś dobrego dla innych. Wirtualny bieg rozgrywany w dowolnym miejscu w Polsce od 1 do 10 października wymagał osobistego zaangażowania – zarówno fizycznego na wybranym dystansie, jak i finansowego na rzecz wsparcia dziecięcego hospicjum w mieście, w którym znajduje się dwie z fabryk Grupy. Dla zachowania sportowego charakteru imprezy, Bieg przebiegał zgodnie z zasadami przyjętymi dla tego typu wydarzeń, z wykorzystaniem specjalnej platformy internetowej, na którą biegacze przesyłali wyniki, które uzyskali pokonując kilometry z myślą o Podopiecznych hospicjum. To umożliwiło wyłonienie zwyciężczyń i zwycięzców Biegu w poszczególnych kategoriach.

Wydarzenie okazało się niezwykle pozytywnym doświadczeniem, przepełnionym dobrą energią, gdzie rywalizacja była tłem, a na pierwszym planie znaleźli się ludzie ze wspólnym, wyjątkowym celem – zrobieniem czegoś dobrego dla dzieci z fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”. Wiele osób przełamało swoje obawy i odważyło się nie tylko zapisać i przebiec wybrany dystans, ale też wysłać zdjęcie na towarzyszący biegowi konkurs fotograficzny. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Wyniki biegu:

  • Najlepszy czas na 1 km wśród kobiet – Aleksandra Pawlik-Błasiak [5:07]
  • Najlepszy czas na 1 km wśród mężczyzn – Tomasz Boroń [3:19]
  • Najlepszy czas na 5 km wśród kobiet – Magdalena Kipping [24:58]
  • Najlepszy czas na 5 km wśród mężczyzn – Piotr Śliwiński [19:09]
  • Najlepszy czas na 10 km wśród kobiet – Małgorzata Musioł [55:08]
  • Najlepszy czas na 10 km wśród mężczyzn – Adam Głuszak [38:30]

Wyniki w kategoriach fotograficznych:

  • Za najzabawniejsze zdjęcie podczas biegu – Agata Juraszek
  • Za najbardziej kreatywny strój biegowy – Aleksandra Ćwikła
  • Za najzabawniejsze zdjęcie biegowe ze swoim zwierzakiem – Robert Górka
  • Za najciekawsze zdjęcie z maskotką Świetlika – Jarosław Bojdys


Źródło : https://www.stellantis.com/