Dziesiąta wygrana tyskich rezerw : Piast II Gliwice – GKS II Tychy 0:3

W starciu drugiej i czwartej drużyny ligi nie zabrakło niczego. Była walka, ambicja i gole. Co najważniejsze do sieci trafiali tylko tyszanie, zwyciężając zasłużenie 3:0.

Lepiej w spotkanie weszli miejscowi, którzy już w 4. minucie spotkania za sprawą Buchty mogli objąć prowadzenie. Jednak zawodnik gospodarzy, będąc już sam na sam z Odyjewskim, posłał piłkę obok bramki. Ten sam piłkarz, dziesięć minut później, ponownie wymanewrował obronę „trójkolorowych” i strzałem z linii pola karnego próbował zaskoczyć, nieskutecznie, Odyjewskiego.

Tyszanie pierwszą, groźną sytuację stworzyli w 17. minucie, kiedy to Machowski dograł do Misztala, a ten zza 16 metra przymierzył tak, że piłka tylko na milimetry minęła „okienko” bramki Piasta.

W 32. minucie „Trójkolorowi” trzykrotnie sprawdzili Jelonka. Wpierw Paluch uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera miejscowych, chwilę później Krężelok będąc na 30 metrze huknął niczym z armaty i Jelonek z trudem obronił to uderzenie. Do piłki dopadł Machowski, odegrał na wolne pole do nadbiegającego Palucha, a ten posłał futbolówkę po dalszym słupku, otwierając tym samym wynik spotkania.

Cztery minuty później wynik mógł podwyższyć Krężelok, ale jego intencje, choć nie bez problemów, wyczuł bramkarz gospodarzy. Ci zaś mogli odegrać się w doliczonym czasie gry, ale Buchta, kolejny raz tego dnia przestrzelił.

W przerwie meczu trener miejscowych dokonał czterech roszad, wprowadzając na boisko między innymi, swojego najlepszego strzelca, Wojciecha Kędziorę.

Tyszanie jednak nie przestraszyli się, wręcz przeciwnie, dalej grali odważnie i odpowiedzialnie. Na efekty nie trzeba było długo czekać i już w 50. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Paluch. Tym razem kapitan GKSu sfinalizował akcję, którą fenomenalnym rajdem przez większość boiska zainicjował Pipia i strzałem pod przysłowiową „ladę” podwyższył na 2:0.

Dwie minuty później do głosu doszli gospodarze. Wpierw uderzał Winciersz, ale piłka nie powędrowała nawet w światło bramki, a chwilę później Zachciał przymierzył z rzutu wolnego i Odyjewski cudem wyciągnął piłkę spod poprzeczki.

W 70. minucie „Piastunki” miały idealną okazję do złapania kontaktu, ale i tym razem Odyjewski okazał się zaporą nie do przejścia, popisując przy tym wspaniałą robinsonadą i Kędziora mógł tylko złapać się za głowę.

Odyjewski bardzo nam dzisiaj pomógł i w ważnym momencie dwukrotnie popisał się swoim kunsztem – ocenił drugi trener Łukasz Kopczyk.

A że w futbolu niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, tak nie inaczej było w tym meczu. W 77. minucie podopieczni trenera Jarosława Zadylaka podręcznikowo rozegrali rzut rożny. Biegański dośrodkował na dalszy słupek do Kopczyka, ten przerzucił piłkę na drugą stronę do nadbiegającego Misztala i tyski pomocnik uderzeniem z głowy podwyższył prowadzenie tyszan.

Graliśmy z najlepszym zespołem w całej lidze i to było dzisiaj widać na boisku. Przeciwnicy bezlitośnie wykorzystali wszystkie nasze błędy. My mieliśmy co prawda swój moment w tym meczu, ale zabrakło zimnej krwi w kluczowych sytuacjach – powiedział trener Piasta Jarosław Wójcik.

Przed końcem meczu swoją okazję miał jeszcze Machowski, ale minimalnie chybił i mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Pomimo nienajlepszej murawy mieliśmy pełną kontrolę nad piłką. Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze w każdej strefie boiska i wygrywamy zasłużenie – podsumował grający trener GKS II Tychy.

GKS Piast II Gliwice – GKS II Tychy 0:3 (0:1)
0:1 Paluch (32.)
0:2 Paluch (50.)
0:3 Misztal (77. głową)

Sędziował: Tomasz Barański (Częstochowa)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 20. Ploch Ż (67, 6. Rutkowski), 4. Zarębski, 19. Kopczyk, 17. Pipia, 32. Krężelok, 11. Misztal (87, 31. Orliński), 24. Paluch Ż (84, 8. Staniucha), 79. Machowski, 47. Biegański, 77. K. Piątek (70, 13. Pawlusiński). Trener Jarosław Zadylak.