47. Tyskie Spotkania Teatralne – Gino i Suzi. Kucharze.

 


 Teatr Mały – 4.11.2021 r., godz. 17.00
Wstęp wolny.

Gino i Suzi, sympatyczna komediowa para, powraca tym razem jako szefowie kuchni!

W ich wytwornej restauracji gotuje się w rytmie swingu, aby zadowolić wymagające podniebienia gości. Jednak pewnego dnia, jak to czasami bywa, czar doskonałej kuchni pryska. Nowe, zaskakujące w swoim pojawieniu się zamówienie, choć z pozoru proste, staje się dla nich prawdziwym wyzwaniem.  Kolejne próby ratowania potrawy kończą się fiaskiem, a wszystko zmierza do kulinarnej klęski. Czy wyjdą cało z tych zmagań i co uratuje ich od gastronomicznej kompromitacji?

Bohaterami tej historii jest dwójka klaunów, jednak bliżej tym postaciom do komedii burleskowej czy niemego kina, niż do cyrku. Czerwone nosy podkreślają tylko ich groteskowość. A ponieważ przedstawienie to jest bez słów, otwiera przed widzem wachlarz gagów i komizmu sytuacyjnego.

Komediowy galimatias pełen gagów, zabawnych zawirowań, wykwintnych dań, smaków, zapachów, dźwięków i kolorów trzyma widza przyklejonego do patelni, aż do samego końca.

Inspiracją do powstania spektaklu był fragment 2 Księgi Królewskiej 4, 38-41.

Spektakl dla widzów bez ograniczeń wiekowych.

Spektakl trwa ok. 60 minut.

Występują :

Suzi – Agnieszka Cianciara – Fröhlich,

Gino – Jonathan Fröhlich

Grupa KOMEDIANTY powstała w 2012 r. pod egidą atelier teatralnego Studio Dono.

Trupa specjalizuje się w spektaklach komediowych, z których część wpisuje się w tradycje włoskiej komedii dell’arte. To jednocześnie rzemieślnicy i artyści, sami piszą ramowe scenariusze, które w trakcie prób, podczas improwizacji, wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.

Innym rodzajem tworzonych przez nich  przedstawień są spektakle w stylu physical comedy, w których na pierwszy plan wysuwa się komediowa akcja, gestyka, mimika oraz humor sytuacyjny. W tym stylu powstają spektakle z serii Gino i Suzi:

Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego, jak siebie samego ( premiera luty 2016r. ) spektakl gościł m.in. na: Grechuta Festival Świnoujście (lipiec 2017) oraz 21. Biennale sztuki dla dziecka Do śmiechu (czerwiec 2017)

Gino i Suzi. Kucharze (premiera październik 2020)

Studio Dono to atelier teatralne założone w 2008 roku przez małżeństwo aktorskie: Agnieszkę Cianciarę – Fröhlich  i Jonathana Fröhlich. Spotkali się w Paryżu w École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq. Pomimo, że pochodzą z różnych części Europy i mają za sobą różne teatralne edukacje (Jonathan pochodzi ze Szwajcarii i studiował pantomimę w Hiszpanii; Agnieszka uczyła się i pracowała w teatrze w Polsce), razem studiowali Teatr Fizyczny, Komedię dell’Arte oraz Komicznego Aktora.


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/