Wybiła szybę w autobusie – po 3 miesiącach zatrzymali ją tyscy policjanci.

 


Tyscy policjanci ustalili 23-latkę, która wybiła szybę w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło trzy miesiące temu na przystanku autobusowym przy alei Niepodległości w Tychach. Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie są bezkarni. Teraz kobieta odpowie za zniszczenie mienia za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzy miesiące temu policjanci otrzymali zawiadomienie dotyczące zniszczenia szyby w autobusie miejskim. Zdarzenie miało mieć miejsce na jednym z przystanków autobusowych przy alei Niepodległości. Nieznana kobieta miała rzucić jakimś przedmiotem w szybę, która następnie zraniła kierowcę autobusu. W wyniku szeregu podjętych czynności oraz zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy ustalili podejrzaną w tej sprawie. Zatrzymana 23-latka przyznała się do popełnionego czynu. Usłyszała zarzut zniszczenia mienia, uszkodzenia ciała oraz znieważenia kierowcy autobusu. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ta sprawa pokazuje, że pomimo upływu czasu przestępcy nie mogą się czuć bezkarnie.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „ Nie reagujesz-akceptujesz”.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/