Nowa edycja „Funta Bieruńskiego” w sprzedaży.

 


14,99 zł to cena nowej monety okolicznościowej wybitej przez Miasto Bieruń z okazji 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia. „Funt Bieruński” to kolejna inicjatywa zrealizowana przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Bieruniu w celu upamiętnienia tego wyjątkowego jubileuszu. Premiera monety nastąpiła na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 10 września 2021.

To już kolejna edycja bieruńskiej monety! Przypomnijmy, że pierwszy „Funt Bieruński” pojawił się początkiem roku 2009 – z okazji Dnia Świętego Walentego, patrona miasta. Kolejne monety wybito z okazji 35-lecia KWK Piast, 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 3, 25-lecia Parafii Świętej Barbary, 85-lecia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, 625-lecia nadania Bieruniowi praw miejskich, 15-lecia współpracy z miastem Gundelfingen, 15-lecia współpracy z Moravskym Berounem, 10-lecia współpracy z Ostrogiem, 10-lecia współpracy z Meung Sur Loire, a także z okazji 25-lecia Samorządności Bierunia.
Nowa moneta, wybita  z okazji 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia dostępna jest w Urzędzie Miejskim!
  • Zapłacić za nią należy w kasie Urzędu Miejskiego (koszt: 14,99 zł)
  • Odbiór następuje w Kancelarii Ogólnej (przy wejściu do Urzędu)

Zachęcamy do kupowania!

„Funty Bieruńskie” poprzednich edycji (minione wydania) dostępne są w Urzędzie Miejskim w cenie 10 zł.

UWAGA! Nie wszystkie wydania „Bieruńskiego Funta” są dostępne. O szczegóły pytać należy w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Bieruniu.


Źródło : https://www.bierun.pl/