Cykl wydarzeń kulturalnych w Cielmicach.

 


Cielmice nie narzekają na nudę – w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2021 organizowane są tam cykliczne spotkania dla mieszkańców. Także w październiku na wszystkich chętnych czekają ciekawe wydarzenia – wstęp na nie jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Choć pierwsze październikowe spotkanie z cyklu tych kulturalnych w Cielmicach za nami, czeka jeszcze mnóstwo atrakcji uprzyjemniających jesienne wieczory. W najbliższym czasie zaplanowano warsztaty oraz spotkania. Warte uwagi jest spotkanie autorskie z Alojzym Lysko – pisarzem, publicystą, znawcą historii i kultury Górnego Śląska, społecznikiem. Lysko aktywnie działa na rzecz zachowania śląskich wartości, zarówno tych duchowych, jak i materialnych, świadczących o tożsamości naszego regionu. Spotkanie będzie poprzedzone krótką prelekcją pt. „Moje pisarskie credo” i promocją najnowszej książki „Nim duchami zostali”.

Równie ciekawie zapowiada się kolejny dzień – 14 października odbędzie się Dzień Seniora poprzedzony mszą świętą w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach
(g. 15.00), a następnie w restauracji Victoria wystąpi Inga Papkala i Romuald Ardanowski
w programie muzyczno-kabaretowym dla osób 60+.

W środę 20 października organizatorzy zapraszają zaś na spotkanie ze sztuką – na rodzinnych warsztatach rękodzielniczych każdy chętny będzie mógł wykonać unikatową ozdobę, drewnianego anioła.

  • Miejsce: Cielmice (różne lokalizacje)
  • Data: październik 2021
  • Wstęp wolny
  • Zapisy: tel. 726 261 375 urbanowice@mck.tychy.pl