Podsumowanie weekendu Tyskiej Ligi Futsalu.

Jeśli ktoś przed weekendem wybrał się do bukmachera obstawiać mecze Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu mógł stracić solidną ilość gotówki, a wszystko dlatego, że w drugiej serii gier nie brakowało niespodzianek (a nawet sensacji).

Już „na dzień dobry” doszło do zaskakującego rozstrzygnięcia, ponieważ The Naturat przegrał z Jesionami 4:3. Kiedy po 21 minutach faworyt prowadził już 3:1 mogłoby się wydawać, że w tym spotkaniu nic złego im nie grozi i pewnie zdobędą komplet punktów. Nic jednak bardziej mylnego! Jesiony pokazały w tym meczu ogromny charakter i wolę walki do ostatnich sekund. Na szczęście dla nich mają w swoim składzie fenomenalnego Kubę Bronkowskiego, który w tym meczu zdobył wszystkie bramki, w tym tą decydującą dosłownie na 11 sekund przed końcem meczu i sensacja stała się faktem. Posłuchajcie co po tym meczu powiedział najlepszy zawodnik tego meczu:

Wchodzący na parkiet po tym meczu zawodnicy La Zabawy nie ukrywali swojej radości z powodu tego, że ich główny faworyt w walce o mistrzostwo już w 1 kolejce stracił punkty. Aktualny Mistrz TLF szybko został jednak sprowadzony na ziemię przez beniaminka FROM UA. O tym, że ten zespół sporo namiesza w tym sezonie było wiadome od dawna, a w sobotę Ci zawodnicy tylko tę tezę potwierdzili remisując w tym spotkaniu 2:2. Podobnie jak The Naturat, tak i LA Zabawa punkty straciła w ostatnich fragmentach meczu, bowiem remis w tym meczu dla Ukrainy wywalczył w 40 minucie Yevhenii Hranovskyi.

Bliscy zdobycia pierwszych punkty byli Oszołomy, którzy jednak nieznacznie ulegli Pampelunie 1:2. W drugim meczu 2 ligi Antrax dość niespodziewanie przegrał z Bieruńskimi Grajkami 3:1.

W niedzielę mieliśmy nie mniej emocji. W „nocnym” meczu Piwkarzyki nie bez problemów pokonali From UA 5:4. Wyniki uzyskane przez ekipę From UA dobitnie pokazują, że tego zespołu nie można w tym sezonie lekceważyć.

W najciekawszym meczu dnia The Naturat 4:2 pokonał FC Dallas. Zespół Marcina Bały w ciągu 24 godzin przeszedł ogromną metamorfozę i nie przypominał zespołu z poprzedniego dnia kiedy to uległ Jesionom. Wicemistrzowie TLF wyszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani i bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali.

W pozostałych meczach 1 ligi La Zabawa rozbiła Jesiony aż 7:1, ale co ciekawe do 35 minuty na tablicy wyników mieliśmy wynik 0:1 dla Jesion! Ostatnie 5 minut to jednak koncertowa gra Mistrzów, którzy włączyli 6 bieg i nie pozostawili złudzeń swoim rywalom. Strzelecką formą błysnął najlepszy zawodnik TLF z ubiegłego sezonu Bartek Rutkowski, który aż 4-krotnie wpisał się na listę strzelców. Autorem honorowego trafienia dla Jesion nie kto inny jak Kuba Bronkowski. Już po zakończeniu meczu sędziowie po raz pierwszy w tm sezonie sięgnęli po czerwony kartonik, który obejrzał Michał Pawłowski z Jesion.

Z kolei w najnudniejszym meczu dnia Piłkarscy Emeryci wygrali z Kamratami z Wembleya 1:0 zdobywając bramkę w 38 minucie meczu po kardynalnym błędzie obrońców Kamratów.

Sporo działo się również na zapleczu 1 ligi. Antrax niemiłosiernie męczył się z Oszołomami, którzy pomimo, że przegrali oba mecze, to trzeba przyznać, że w tym sezonie prezentują się dużo lepiej niż w poprzednim. Tym razem musieli uznać jeszcze wyższość Antraxu z którym przegrali 3:5.

W napięciu trzymało spotkanie Luz Blues Team z Bieruńskimi Grajkami. Górą w tym starciu był beniaminek, który okazał się lepszy tylko o jedną bramkę i wygrał 5:4.

Na zakończenie weekendowych zmagań ‘A’msterdam Duet Team zmierzył się z Pampeluną, w której pierwsze skrzypce w tym sezonie grał będzie Daniel Bąk. Przypomnijmy, że ten zawodnik był wiodącą postacią w ubiegłym sezonie w ekipie FC Dallas, jednak zdecydował się on na zmianę barw klubowych i w bieżących rozgrywkach będziemy oglądali go w 2 lidze. W spotkaniu z Amsterdamem zdobył aż 4 bramki i to właśnie głównie dzięki niemu Pampeluna wygrała 7:4. Ekipie z osiedla „A” sił wystarczyło tylko do 25 minuty, ponieważ od tego momentu na boisku rządziła już tylko Pampeluna i w pełni zasłużenie wygrała to spotkanie.

Po dwóch kolejkach liderem w 1 lidze z kompletem punktów Piwkarzyki, przed La Zabawą i The Naturatem. Z kolei w 2 lidze Na pierwszych dwóch miejscach rozsiedli się Pampeluna oraz Bieruńskie Grajki. Oba te zespoły mają na swoim koncie komplet 6 punktów.