Bezpłatne badanie trychologiczne skóry głowy w Tychach.

 


Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy
oraz włosów u Polaków.
Na jej trasie znajdują się również Tychy, gdzie już w piątek- 24 września będzie można bezpłatnie wykonać badanie trychologiczne.

Trychologia pozwala ocenić kondycję skóry głowy oraz włosów. Badanie, przeprowadzane przez Fundację NEUCA dla Zdrowia, realizowane będzieprzy użyciu profesjonalnego trichoskopu, który służy do diagnostyki skóry głowy i analizy włosów. Urządzenie pozwala na zastosowanie powiększenia do 200 razy, dzięki czemu specjalista może obejrzeć pojedyncze włosy ze szczegółowym obrazem. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Duża ekspozycja promieni słonecznych w okresie letnim, szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin – to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość i kondycję włosów. Działania prewencyjnie często wystarczą, aby uchronić się przed problemami skóry głowy i włosów. Dodatkowo wiemy, że do lekarzy zgłaszają się ozdrowieńcy po przechorowaniu COVID-19, którzy skarżą się łysienie. Objawem zespołu Long-COVID-19, poza zmęczeniem, obniżeniem koncentracji, nastroju czy zaburzeniami smaku i węchu, może być też wypadanie włosówmówi Aleksandra Wituła z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Trychobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował w Tychach przy ul. Armii Krajowej 1w piątek, 24 września (między godziną 10.00 a 16.00). Następnie ruszy doPabianic. Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać się wcześniej, w punkcie znajdującym się pod tym samym adresem, gdzie odbędą się badania. Badanie trwa około 7 – 8 minut.

W dniu wizyty u specjalisty nie należy myć głowy – najlepiej wykonać mycie dzień przed badaniem. Samo badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowańdodaje Bogusława Golus-Jankowska z zarządu Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Dokładamy wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W trychobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w Aktualnościach (www.fundacjaneuca.pl).

 

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.