Scena Młodego Widza – „Wystarczy być”.

 


Teatr Mały – 18.09.2021 r., godz. 16.00

Spektakl „Wystarczy być”  zainauguruje Scenę Młodego Widza. Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

Urocze postaci – Wiewiórka, Mrówka, Słoń próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny – jak przystało na bajki Toona Tellegena – sposób.

Przedstawienie Teatru Maska powstało na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena.

adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz

scenografia: Michał Dracz

muzyka: Grzegorz Mazoń

asystent reżysera: Bogusław Michałek

obsada: 

  • Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*
  • Robert Luszowski
  • Bogusław Michałek
  • Andrzej Piecuch

UWAGA!

Spektakl poprzedzi warsztat dla dzieci „DZIWNY LAS”, który poprowadzi Joanna Piwowar-Antosiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w Pokoju Edukacji Teatralnej, a chęć udziału w rodzinnych warsztatach należy zgłaszać prowadzącej na adres: joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl

ORGANIZATOR : Teatr Mały w Tychach
CZAS TRWANIA : 50 minut

Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/