Recital chopinowski w Mediatece. Mateusz Krzyżowski – fortepian.

 


Mediateka – 19 września 2021 r.,  godz.12:00
Zapraszamy na wyjątkowy recital Mateusza Krzyżowskiego – uczestnika obecnie trwającego, XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który swoim brawurowym wykonaniem podczas Eliminacji zwrócił uwagę jury, zapewniając sobie w ten sposób udział w Konkursie Głównym, tuż obok 86 najlepszych pianistów z całego świata, wyłonionych z ponad 500 zgłoszonych w tej edycji prestiżowego konkursu.
Młody polski pianista wystąpi dla rodzimej publiczności w niedzielę, 19 września w doskonałej akustycznie sali tyskiej Mediateki XXI wieku, na dwa tygodnie przed uroczystą inauguracją właściwego Konkursu Chopinowskiego.
Mateusz Krzyżowski – obecnie studiuje grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Bilety można nabyć pod adresem: https://www.ticketmaster.pl/event/21675
Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu na wydarzenie, na który został wystawiony. Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu obiektu, w którym się odbywa (Mediateka XXI wieku) oraz regulaminu imprez Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, określającego ogólne zasady i warunki uczestnictwa w koncercie (dostępne na stronie www.kultura.tychy.pl).