Przedsezonowy turniej w Tychach za nami. Tyscy koszykarze niestety kończą go na ostatnim miejscu z dwiema porażkami.

W piątek GKS mierzył się z Miastem Szkła Krosno. Od pierwszej minuty mecz zapowiadał się na bardzo twardą, wyrównaną grę. Wynik oscylował w okolicach remisu przez trzy kwarty. W ostatniej części gry swoje zasady narzucili przyjezdni wygrywając tę ćwiartkę 37:20. W trójkolorowych barwach najlepiej zaprezentował się Piotr Wieloch, który zdobył 20 punktów oraz rozdał 5 asyst.

W piątkowy wieczór zwycięsko z boju wyszli również zawodnicy z Opola, wygrywając z WKK Wrocław 85:68.

W sobotę o 11:30 o pierwsze miejsce walczyło Krosno z akademikami. Przez zdecydowaną większość meczu na prowadzeniu byli zawodnicy z Opola, którzy bezpiecznie dowieźli zwycięstwo do końca.

W meczu o trzecie miejsce tyszanie walczyli z WKK. Początek meczu należał do GKS-u, lecz im dłużej trwał mecz tym wrocławianie coraz mocniej narzucali własne warunki gry. Nie do zatrzymania byli Nick Madray oraz Tomasz Prostak, którzy razem zdobyli 54 punkty. Poraz kolejny o wyniku zadecydowała ostatnia kwarta, którą tyszanie przegrali 15 punktami. WKK wygrywa 91:71 i zdobywa trzecie miejsce w turnieju. Po stornie trójkolorowych na wyróżnienie zasługuje wszechstronny występ Maćka Koperskiego, który zakończył mecz z linijką 7 punktów, 6 zbiórek, 3 asyst, 3 przechwytów oraz 4 wymuszonych fauli.

GKS Tychy 82:96 Miasto Szkła Krosno

Wieloch 20, Koperski 14, Trubacz 12, Diduszko 10, Nowak 8, Stankowski 6, Mąkowski 6, Krajewski 5, Jakacki 1, Wspaniały 0, Ziaja 0

GKS Tychy 71:91 WKK Wrocław

Wieloch 16, Nowak 12, Diduszko 10, Krajewski 7, Trubacz 7, Mąkowski 7, Koperski 7, Stankowski 5, Wspaniały 0, Jakacki 0, Ziaja 0