Koncerty Magdaleńskie : Józef Skrzek i Henryk Jan Botor.

 


Kościół pw. św. Marii Magdaleny – 5 września 2021 r., godz. 17:00

Tego nie można przeoczyć! Mistrzowie klawiszy we wspólnym projekcie improwizacji w ramach Koncertów Magdaleńskich. Tych muzyków przedstawiać nie trzeba:   Józef Skrzek – niekwestionowany śląski wirtuoz instrumentów elektronicznych, którego improwizacje przyprawiają o gęsią skórkę   Henryk Jan Botor – wybitny tyski muzyk, dyrygent, organista i kompozytor, którego dzieła doceniane są w kraju i za granicą. Muzyczna przyjaźń obu mężczyzn przekłada się na niezwykłe działania twórcze – będziemy mieli okazję zobaczyć wspólny koncert w ramach jesiennej odsłony Koncertów Magdaleńskich. Na wydarzenie zapraszają Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz ks. proboszcz Janusz Lasok

Niedziela, 5 września 2021, g. 17.00
Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach
Wstęp wolny

Józef Skrzek – multiinstrumentalista i kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach głównie komponujący muzykę sakralną.

Ten pochodzący ze Śląska jeden z najwybitniejszych polskich muzyków w historii. Józef Skrzek jest założycielem jednego z najważniejszych polskich zespołów – SBB (najpierw Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj), z którym wydał kilkadziesiąt płyt. Równie imponująco wygląda jego solowa dyskografia.

Henryk Jan Botor – kompozytor, organista. W swym dorobku kompozytorskim posiada utwory symfoniczne, kameralne, fortepianowe, organowe, chóralne oraz pieśni. Wśród jego recitali znalazły się również koncerty złożone z samych improwizacji na zadane tematy. Brał również udział w nagraniach płytowych swoich kompozycji i improwizacji.


Źródło : https://umtychy.pl/