Powrót do ścigania – szósta runda SMT.

 


Po wakacyjnej przerwie uczestnicy Samochodowych Mistrzostw Tychów wracają do rywalizacji. W najbliższą niedzielę 5 września na torze testowym FCA w Bieruniu odbędzie się kolejna, szósta runda SMT.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów to zawsze imponująca frekwencja wśród zawodników i kibiców. Sprzyja temu prosta formuła zawodów, widowiskowa lokalizacja na torze testowym FCA Poland i zacięta rywalizacja w każdej z klas. Teraz, w drugiej połowie sezonu walka na torze będzie zapewne jeszcze bardziej spektakularna.

Wszyscy chętni mogą przyjechać na tor w niedzielę i zaparkować samochód na parkingu wytyczonym przy siedzibie firmy AdientSeating Poland, przy ul. Świerczynieckiej 7. Na torze nadal obowiązują środki ostrożności związane z pandemią COVID-19: 1,5-metrowy dystans od innych osób, oraz obowiązek przebywania w wyznaczonych przez organizatora strefach.Parking i wstęp na zawody są darmowe.

Po pięciu rundach SMT, we wszystkich klasach toczy się zacięta walka o końcowy sukces. W klasie 1. Paweł Oślak ma zaledwie cztery punkty przewagi nad Delfinem Orłowskim. Romual Stasik, otwierający tabelę w klasie 2 ma dziesięć oczek przewagi nad Szymonem Gańczarczykiem. W klasie 3 liderem jest Przemysław Mendrek– Damian Tomala traci do niego dziewięć punktów. Artur Kobiela przewodzi klasyfikacji klasy 4, z 10-punktową przewagą nad MateuszemMasełką. W klasie CENTO po pięciu rundach prowadzi Wojciech Ksiązek, a w PPC liderem jest Marek Hohoł. Wśród aut z tylnym napędem (klasa RWD) najwięcej punków zgromadził Daniel Strojek. Michał Kareusz prowadzi w klasie Open 4WD a Marek Tomal w Open 2WD. W klasie Retro liderem jest Kamil Wioska.

Organizatorem Samochodowych Mistrzostw Tychów jest Automobilklub Ziemi Tyskiej, który swój udział ma również w organizacji Rajdu Śląska 2021. Ta największa impreza motorsportowa na Śląsku odbędzie się już za dwa tygodnie: 10-11 września. Będzie ona nie tylko doskonałą okazją by śledzić zmagania najlepszych rajdowych załóg w kraju – w zawodach wezmą udział także zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikację podczas wybranych rund w tegorocznych i ubiegłorocznych Samochodowych Mistrzostwach Tychów. SuperSprint Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich odbędzie się na trasie Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – odcinka specjalnego otwierającego Rajd Śląska. Dzięki temu zawodnicy z SMT będą mogli porównać swoje wyniki do kierowców rajdowych rywalizujących w ProfiAuto RSMP.

Najbliższa runda SMT odbędzie się 5września. Zawody rozpoczną się o godzinie 11.15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej. Zapraszamy!