Jesienna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich.

 


W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi Zarządca infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadza czwartą korektę rozkładu jazdy obowiązującą w okresie od 29 sierpnia
do 6 listopada 2021 roku.

Jesienią 2021 roku Zarządca Infrastruktury PKP PLK S.A. będzie kontynuował rozpoczęte wcześniej prace. Roboty będą prowadzone w większości obszarów sieci komunikacyjnej. Najpoważniejsze inwestycje realizowane będą na liniach S1 Gliwice – Częstochowa, S5 Katowice – Zwardoń, S6 Katowice – Wisła Głębce, S3 Katowice – Kraków Główny oraz S7 Katowice – Racibórz.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy opublikowanym na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są dostępne m.in. na dworcach kolejowych i peronach. Liniowy Rozkład Jazdy Kolei Śląskich prezentuje pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii w okresie od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 roku.

Wszelkie sugestie oraz wnioski do rozkładu jazdy prosimy przesyłać na skrzynkę pocztową rozkladjazdy@kolejeslaskie.com lub zgłaszać w Centrum Obsługi Pasażera.

Informacja o rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich od 29 sierpnia 2021 r. do 6 listopada 2021 r. – hyperlink do strony https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2021/08/Informacja-o-rozkladzie-ZRJ4-A4-29-VIII-6-XI.pdf

Przez cały okres obowiązywania czwartej korekty rozkładu jazdy będą prowadzone prace na odcinku Katowice Ligota – Tychy wymagające prowadzenia ruchu tylko po jednym torze. Od 12 października nastąpi przejście do kolejnej fazy prac, co spowoduje nieznaczne przesunięcia rozkładu jazdy wybranych pociągów. Intensyfikacja prac nastąpi w dniu 21 września oraz od 4 do 6 listopada, gdy zostanie zamknięty tor na całym odcinku od Ligoty do Tychów. W tych dniach wybrane pociągi linii S4 zostaną skrócone do relacji Tychy – Tychy Lodowisko, a połączenie z Katowicami zostanie zapewnione poprzez skomunikowanie w Tychach z pociągami linii S5 oraz S6. Część pociągów zostanie skierowana objazdem z pominięciem przystanków Katowice Piotrowice i Katowice Podlesie.

W dalszym ciągu pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Tychy Grota-Roweckiego. Remont wiaduktu będzie wymagać wstrzymania ruchu kolejowego w terminie 7 – 9 września, 21 – 23 września, 19 – 21 października oraz 26 – 28 października. W tych dniach na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej.


Źródło : https://www.kolejeslaskie.com/