Zapisy do nowego sezonu Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Właśnie ruszyły zapisy do kolejnego sezonu Tyskiej Ligi Futsalu. Rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem amatorskich zespołów grających na hali. Najbliższy sezon będzie przełomowy, bowiem pierwszy raz w 12-letniej historii rozgrywki będą podzielone na 1 i 2 ligę, a Organizatorzy mogą przyjąć maksymalnie 18 drużyn.
Tyska Liga Futsalu to rozgrywki piłki nożnej halowej skierowane do wszystkich piłkarzy-amatorów, grających na co dzień na tartanie, orliku czy właśnie na… hali!  Mecze rozgrywane są na nowoczesnej hali przy al. Piłsudskiego 20 wyłącznie w weekendy w pełnym wymiarze czasowym 2 x 20 minut.
Liga ma również swój program CAFE FUTSAL, który emitowany jest na żywo raz w miesiącu w trakcie którego gospodarz programu wraz z zaproszonymi gośćmi analizują wydarzenia związane z bieżącym sezonem.
Tyska Liga Futsalu to znakomita forma spędzania wolnego czasu wśród znajomych i przyjaciół. Od zawodników, którzy grają w TLF wiem, że jeśli sezon w marcu dobiega końca to już nie mogą doczekać się startu kolejnego w październiku. Tak samo jest w trakcie trwania sezonu, kiedy to kończąc swój mecz zawodnicy z utęsknieniem czekają na kolejny weekend, kiedy ponownie będą mogli wybiec na parkiet rozegrać kolejny mecz. Prestiż ligi z roku na rok rośnie o czym świadczy coraz większe zainteresowanie nowych zespołów. Po 11 latach w końcu doczekaliśmy czasów kiedy to TLF będzie liczyła 2 ligi, co od zawsze było moim skrytym marzeniem – mówi Mariusz Niemczewski ,koordynator rozgrywek.
Wszystkim chętnym, którzy wahają się jeszcze czy zagrać w TLF radzimy szybko się mobilizować i organizować drużyny, ponieważ kilka dni po otwarciu zapisów, zgłosiło się już… 9 drużyn czyli połowa stawki! Póki co pierwszeństwo w zapisach do 22.08.2021 mają stare zespoły, które grały w TLF w poprzednim sezonie. Od 23.08.21 Organizatorzy otworzą zapisy dla wszystkich nowych drużyn i zacznie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Na liście rezerwowych oczekuje już nowy zespół FROM UA, który mocno liczy na to, że przynajmniej jedna z drużyn z poprzedniego sezonu nie zgłosi się do rozgrywek, co dla nich będzie oznaczało wymarzony start w TLF.
LISTA ZGŁOSZONYCH DRUŻYN W SEZONIE 2021/2022 (stan na 13.08.2021)
1. Luz Blues Team
2. Piwkarzyki
3. Piłkarscy Emeryci
4. Bad Boys
5. Adwokaci Śląsk
6. Bieruńskie Grajki
7. Antrax
8. FC Dallas
Lista rezerwowa:
1. From UA
Kontakt :
Tel: 781 802 527