Kacper Janiak wypożyczony do GKS Tychy.

 


Kacper Janiak w sezonie 2021/2022 będzie występował w GKS Tychy. 20-letni pomocnik został wypożyczony do tyskiego klubu z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, do końca obecnych rozgrywek, tj. 30 czerwca 2022 roku.

Urodzony 18 lutego 2001 roku zawodnik jest wychowankiem Kaliszanina Kalisz. Następnie Kacper rozwijał swoje umiejętności w Akademii Lecha Poznań, by w zespole „Kolejorza” najpierw zostać mistrzem Polski juniorów młodszych i wystąpić w młodzieżowej Lidze Mistrzów, by później zadebiutować również w drugim zespole.

Kacper to szybki, dobrze wyszkolony technicznie skrzydłowy, który nie boi się gry 1 na 1. Mimo młodego wieku posiada już doświadczenie z gry na szczeblu centralnym, zarówno w drugiej, jak i pierwszej lidze. Jego pojawienie się w naszym klubie z pewnością zwiększy poziom rywalizacji wśród młodzieżowców – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Rundę wiosenną sezonu 2019/20 i jesienną 2020/21 spędził w Olimpii Grudziądz, gdzie występował na drugo, jak i trzecioligowym poziomie. W lutym obecnego roku związał się półtorarocznym kontraktem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Dotychczas Janiak rozegrał 11 meczów w Fortuna 1 Lidze i zdobył jednego gola.

W przeszłości występował również w młodzieżowych kadrach Polski – do lat 15. i 16.

Kacper Janiak

data urodzenia: 18 lutego 2001 r. (20 lat)
wzrost: 174 cm
pozycja: pomocnik (skrzydłowy)
kluby w karierze: Kaliszanin Kalisz, Lech Poznań, Olimpia Grudziądz, Bruk-Bet Termalica Nieciecza


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/