Przebudowa ul. Bałuckiego.

 


Rusza przebudowa ul. Bałuckiego w Tychach. Od czwartku, 5 sierpnia, należy spodziewać się istotnych zmian w organizacji ruchu. Odcinki objęte robotami będą zamknięte, a strefa płatnego parkowania zostanie zawieszona.

Ulica Bałuckiego przejdzie gruntowną przebudowę. Na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Cienistej droga zostanie wykonana od podstaw. W pierwszej kolejności wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne drogi i dopiero na tak przygotowanym podłożu ułożona zostanie asfaltowa nawierzchnia; zastąpi ona stare granitowe kostki brukowe.

By zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace podzielono na etapy. Pierwszy rozpocznie się już w ten czwartek, 5 sierpnia, i zakłada zamknięcie ul. Bałuckiego na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Bema. Gdy prace na tym fragmencie się zakończą, zamknięty zostanie drugi odcinek – od ul. Bema do ul. Cienistej.

Co ważne, na czas prowadzenia prac zawieszona zostanie strefa płatnego parkowania na ul. Bałuckiego. Aktywne Karty Mieszkańca, jakie zostały wydane dla osób mieszkających przy tej ulicy, będą obowiązywały na strefie płatnego parkowania przy ul. Bibliotecznej.

Inwestycja ma mieć swój finał w październiku, a jej wykonawcą jest wyłoniona w drodze przetargu spółka HUCZ z Częstochowy. Wartość umowy to nieco ponad 500 tys. zł.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/