Patrole konne i rowerowe nad jeziorem paprocańskim.

 


W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających rejon ten jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Policjantów można spotkać w patolu pieszym, rowerowym lub konnym. Stróże prawa dbają o bezpieczeństwo miłośników kąpieli wodnych, przypominając, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” policjanci z tyskiej komendy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających. Policjantów Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej wspierają także mundurowi na koniach. Patrole konne cyklicznie przyjeżdzają z Ogniwa Policji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Zarówno policjanci na koniach, jak i pełniący służbę na jednośladach, są w stanie kontrolować teren wokół jeziora, wszędzie tam, gdzie wjazd samochodem jest zabroniony lub niemożliwy. Policjanci pełniący służbę w patrolach konnych wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, jednak przede wszystkim stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego oraz reagują na wszelkie naruszenia prawa, a wszystko po to, aby było bezpiecznie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. Ważne, by przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, gdyż brawura, alkohol i brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, która jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/