Mural z Ryśkiem Riedelem ozdobi jedną ze ścian tyskich budynków.

 


Kolejny mural ozdobi jedną ze ścian tyskich budynków. Tym razem tyski MCK chce upamiętnić legendę śląskiego bluesa – to tu, w budynku przy ul. Filaretów 14 żył i tworzył Ryszard Riedel, frontman zespołu Dżem.
Dzięki inicjatywie znanego już tyszanom duetu Czary-Mury, a więc rysownika, malarza i portrecisty Marka Greli oraz ceramiczki Marty Piróg (Kafelteria), a także za zgodą Rodziny bohatera muralu, podobizna Ryśka Riedla już niedługo znajdzie się na elewacji budynku na os. F.
Mural inspirowany zdjęciem autorstwa Macieja Kuszeli wg planów powstawać będzie od połowy sierpnia – ma to wymiar symboliczny, ponieważ 30 lipca przypada rocznica śmierci Ryszarda Riedla, a my mamy nadzieję, że na początku września, gdy przypadnie kolejna rocznica urodzin Ryśka będziemy mogli spotkać się, by w ten sposób uczcić jego pamięć w mieście, w którym spędził większość swojego życia.
Mural jest także nawiązaniem do Festiwalu Rock na Plaży, odbywającego się co roku nad Jeziorem Paprocany z udziałem zespołów Cree i Dżem, który w tym roku odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach 4 września.
Trzymamy kciuki za autorów projektu i jednocześnie wykonawców tego fantastycznego ceramiczno-malarskiego muralu. Wiemy, jak realizacja tego projektu jest ważna dla artystów, fanów muzyki Dżemu, miłośników bluesa oraz mieszkańców miasta, dlatego zachęcamy do śledzenia postępów prac w sierpniu.
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu


Źródło : https://www.facebook.com/MCKTychy