Polish Bowl XVI : Archers – Falcons na żywo w Kanale Sportowym.

 


17 kwietnia zaczynaliśmy, 17 lipca zakończymy. Po równo trzech miesiącach rywalizacji dowiemy się, kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2021. Przed nami najważniejszy mecz futbolu amerykańskiego w Polsce, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na Dozbud Arenie w Ząbkach. Tego po prostu nie można przegapić.

 

Polish Bowl XVI spotkają się ze sobą dwaj Polscy trenerzy główni – Michał Kołek oraz Daniel Piechnik. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2007, kiedy to naprzeciw siebie stanęli Wojciech Grzybek (Silesia Miners) oraz Jakub Niżewski (The Crew Wrocław).

Zarówno dla Archers, jak i dla Falcons będzie to debiut w finale najwyższej klasy rozgrywkowej. W barwach obu drużyn nie zabraknie jednak weteranów tego najważniejszego starcia w sezonie. U Bydgoszczan są to m. in. Jakub Krystecki i Arkadiusz Cieślok, a u Tyszan np. Robert Szmielak.

W tegorocznym Polish Bowl nie wystąpi ani jedna z drużyn, które wystąpiły w nim w poprzednim sezonie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2014 roku, gdy to w ówczesnym SuperFinale zmierzyli się Seahawks Gdynia oraz Panthers Wrocław, a rok wcześniej w decydującym starciu mogliśmy oglądać pojedynek Giants Wrocław z Warsaw Eagles.

GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ FINAŁ?

Transmisję z finału realizuje Kanał Sportowy.

Studio rozpocznie się o godzinie 13:30. Kickoff zaplanowano na 14:00.

Wszystkie podstawowe informacje o meczu, składy oraz relację tekstową znajdziecie w naszym centrum meczowym.

Skład transmisji:

Studio – Radek Gołąb (GameDay.pl), Karol Potaś (NFLPolska.com), Daniel Jagodziński (Silesia Rebels Katowice).

Komentarz meczu – Piotr Bera, Kuba Kazula (Newonce.sport / NFLPolska.com)

Konferansjerzy na stadionie: Bartosz Frydler, Dawid Biały.


Źródło : https://halftime.pl/