Od jutra utrudnienia na ul. Mikołowskiej.

 


Uwaga kierowcy! Od poniedziałku – 5 lipca – należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Mikołowskiej w Tychach. Droga ta zostanie zawężona w rejonie skrzyżowania z ulicami Obywatelską i Podleską.

Od poniedziałku – 5 lipca – blisko 150-metrowy odcinek ul. Mikołowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Podleską i Obywatelską zostanie zawężony. Skrajny prawy pas w kierunku Mikołowa będzie zamknięty, a ruch zostanie skierowany na pozostałe dwa pasy.

Roboty te prowadzone są w ramach wartej 1,8 mln zł inwestycji, dzięki której skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Podleskiej i Obywatelskiej zostanie gruntownie przebudowane. Aktualnie wykonawca zadania – firma Eurovia Polska S.A. – finalizuje roboty związane z przełożeniem sieci. Zamknięta jest także ulica Podleska, na której toczą się prace drogowe związane z zmianą geometrii. W poniedziałek to zamknięcie zostanie poszerzone o fragment ul. Mikołowskiej.

Co ważne, przebudowa skrzyżowania to nie jedyna inwestycja prowadzona w tym rejonie. Równolegle na ul. Mikołowskiej trwać będzie wymiana wodociągów , za co odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. To oznacza, że harmonogramy obu zadań muszą zostać skoordynowane.

W ramach przebudowy skrzyżowanie zostanie poszerzone, doprowadzone zostaną ciągi piesze i rowerowe, pojawią się wyspy kanalizujące ruch, nowa nawierzchnia oraz pełna sygnalizacja świetlna, która finalnie będzie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/