Pierwszy profesjonalny kontrakt z tyskim klubem podpisał Kacper Żelazowski.

 


Pierwszy profesjonalny kontrakt z tyskim klubem podpisał Kacper Żelazowski. 17-letni zawodnik, który w minionym sezonie był czołową postacią drużyny U-17 Akademii Piłkarskiej GKS Tychy w Centralnej Lidze Juniorów, związał się z klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Kacper urodził się 7 kwietnia 2004 roku w Tychach i to właśnie głównie w miejscowych klubach rozwijał i nadal rozwija swoje piłkarskiej umiejętności. Przed przyjściem do drużyn młodzieżowych klubu, w których od najmłodszych lat przechodził poszczególne szczeble szkolenia, był zawodnikiem MOSM Tychy i APNu SMS Tychy. Przez chwilę mieszkał i trenował w Szwecji, o czym opowiadał w jednym z klubowych materiałów.

Kacper to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników naszej Akademii. Typowy napastnik, który swoją wartość udowodnił w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Fizycznie jest już przygotowany do rywalizacji z seniorami, dlatego w letnim okresie przygotowawczym będzie miał okazję przekonać do siebie trenera Artura Derbina – mówi Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

W rozgrywkach 2020/2021 Kacper, który występuje na pozycji napastnika, najpierw wywalczył z drużyną U-17 historyczny awans do Centralnej Ligi Juniorów, a wiosną z powodzeniem strzelał bramki m.in. młodzieżowym drużynom Rakowa Częstochowa, Rozwoju Katowice, czy Ruchu Chorzów. Łącznie w 14 meczach rundy wiosennej CLJ zdobył 7 goli.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/