Marcin Kozina pierwszym letnim transferem GKS-u Tychy.

 


Wyróżniający się na trzecioligowych boiskach Marcin Kozina został w dniu dzisiejszym nowym piłkarzem GKS Tychy. 20-letni zawodnik występujący na pozycji skrzydłowego trafia do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Jego kontrakt wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony 29 kwietnia 2001 roku w Suchej Beskidzkiej Kozina jest wychowankiem Halniaka Maków Podhalański. Karierę juniorską rozwijał następnie w Rekordzie Bielsko-Biała, gdzie w wieku 17 lat zanotował debiut w seniorskim zespole i już w swoim pierwszym pełnym sezonie strzelił 7 goli w III lidze.

Marcin to kolejny utalentowany skrzydłowy, którego wypatrzyliśmy w niższych klasach rozgrywkowych. Charakteryzuje się niekonwencjonalnym dryblingiem, dzięki któremu stwarza duże zagrożenie pod bramką rywala, potrafi zakończyć akcję strzałem lub dokładnym podaniem obsłużyć partnera. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje się w nasz zespół, i jako młodzieżowiec będzie stanowił jego istotny element – mówi Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

Przed rozpoczęciem minionego sezonu został piłkarzem innego trzecioligowca z Goczałkowic-Zdroju. W drużynie, która zajęła 7. miejsce w III lidze gr. III, był podstawowym i wyróżniającym się graczem. W rozgrywkach 2020/21 rozegrał 35 meczów ligowych, w których zdobył trzy gole. Przy wielu bramkach kolegów notował również kluczowe podania.

Marcin Kozina

data urodzenia: 29.04.2001 r.
wzrost / waga: 184 cm / 76 kg
pozycja: pomocnik – skrzydłowy
kluby w karierze: Halniak Maków Podhalański, Rekord Bielsko-Biała, LKS Goczałkowice-Zdrój.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/